Trwa ładowanie...
d1llyep

Muzułmanka odmówiła zdjęcia nikabu w sądzie i siedziała, gdy na salę wchodziła sędzia. "Wstawać będę tylko dla Allaha"

Opinią publiczną wstrząsnęło niedawne zachowanie muzułmanki w australijskim sądzie. Żona jednego z oskarżonych członków ISIS najpierw odmówiła zdjęcia burki na czas rozprawy, a potem wstania, gdy na salę wchodził sędzia. Jak tłumaczyła swoje zachowanie kobieta, wstawać będzie "tylko dla Allaha". Kobieta została za to surowo ukarana
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzułmanka odmówiła zdjęcia nikabu w sądzie i siedziała, gdy na salę wchodziła sędzia. "Wstawać będę tylko dla Allaha"
(Dailymail Australia)
d1llyep

Sędzia Audrey Balla była niezwykle zdziwiona, gdy w trakcie wchodzenia na salę rozpraw żona jednego ze skazanych nie wstała z miejsca. Gdy poprosiła prawnika muzułmanki do siebie, ten wyjaśnił, że wyznająca radykalny islam Moutia Elzahed nie zrobiła tego z powodów religijnych.

Adwokat kobiety przyznał, że chociaż rozumie powody takiego zachowania, rozumie oburzenie sędzi. Nie był jednak w stanie przekonać Mouti Elzahed, aby ta zdjęła nikab na czas rozprawy oraz by uszanowała powagę sądu.

Jak wyjaśnił prawnik w rozmowie w cztery oczy, żona oskarżonego powiedziała mu, że według prawa islamu, ma ona obowiązek "wstawać tylko przed Allahem".

Sędzia zadecydowała więc, że dopóki kobieta nie zdejmie nikabu, nie pozwoli jej zeznawać w sądzie. Ukarała też kobietę maksymalną karą 14 dni więzienia i grzywną 1000 australijskich dolarów.

d1llyep

Podziel się opinią

Share
d1llyep
d1llyep
Więcej tematów