Trwa ładowanie...
d23udhj

MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce. Przez wypowiedź rzecznika Komisji

Marek Prawda został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kierujący Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce ma wytłumaczyć piątkową wypowiedź rzecznika KE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budynek MSZ przy al. Szucha w Warszawie (zdj. arch.)
Budynek MSZ przy al. Szucha w Warszawie (zdj. arch.) (East News, Fot: Jan Bielecki/East News)
d23udhj

"W związku z niedopuszczalną wypowiedzią pana Christiana Wiganda, rzecznika Komisji Europejskiej, na godzinę 10 w sobotę do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwany został pan Marek Prawda, kierujący Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce" - przekazał na Twitterze Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu w resorcie dyplomacji.

Przypomnijmy, że w piątek Komisja Europejska oficjalnie skierowała wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE. Zawiera on prośbę o zastosowanie środków tymczasowych w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

Chodzi o zamrożenie spornych przepisów prawa. To realizacja decyzji z ubiegłego tygodnia. KE zaskarżyła kontrowersyjne regulacje do TSUE ostatniej jesieni.

d23udhj

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

Podczas konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE tłumaczył zasadność takiego wniosku. Pytany przez dziennikarzy o spór ws. praworządności w Polsce mówił o różnych wątkach. W pewnym momencie Christian Wigand został poproszony o komentarz do faktu odesłania uchwały Sądu Najwyższego do Trybunału Konstytucyjnego. Odpowiedział wprost, że Komisja nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego, ma je jednak w stosunku do Trybunału Konstytucyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF

d23udhj

Podziel się opinią

Share
d23udhj
d23udhj
Więcej tematów