MSZ Rosji odpowiada podkomisji smoleńskiej. "Przestańcie grać w gry i weźcie się do pracy"

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych opublikowało komunikat, w którym odpowiedziało na oskarżenia podkomisji smoleńskiej o "złą wolę" i "brak kompetencji". Nazywa je "oburzającymi" i motywowanymi politycznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosjanie uznali zarzuty podkomisji za bezzasadne
Rosjanie uznali zarzuty podkomisji za bezzasadne (PAP/EPA)
WP

Kilka dni temu polska podkomisja poinformowała, że strona rosyjska nie zgodziła się na "rekonstrukcję samolotu z odłamków, zebranych na miejscu zdarzenia bez ich naruszenia, zmiany ich wyglądu i cech szczególnych”. Zdaniem ekspertów z komisji Macierewicza, decyzja strony rosyjskiej świadczy o jej "złej woli lub absolutnym braku kompetencji w zakresie badania katastrof lotniczych".

W piątek rosyjski resort spraw zagranicznych wydał oświadczenie, w którym wyraził zaskoczenie oskarżeniami polskiej komisji. Rosjanie zwracają uwagę, że są "bliscy bycia oskarżonym o celowe utrudnianie w ustaleniu prawdy" w kwestii katastrofy. Oświadczenie podkomisji nazywają "oburzającym". Podkreślają, że polscy eksperci mogli bez przeszkód badać miejsce tragedii i szczątki Tu-154M. Według rosyjskiego MSZ, stwierdzenie polskiej komisji jest "celowym politycznym działaniem".

"Niezależnie od tego, jak konstruktywnie Rosja działa, wciąż jest oskarżana o niekompetencję i złośliwe intencje, innymi słowy demonizowana w polskiej i międzynarodowej społeczności. Już czas, by Warszawa przestała grać w gry i zabrała się do pracy" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

WP

Źródło: TASS

Zobacz także: Michał Żebrowski podpowiedział ministrowi, jak zemścić się na Rosjanach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP