Trwa ładowanie...
d3x3i3b
d3x3i3b
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP

MSWiA: nie ma powodu, by budować płot na granicy polsko-ukraińskiej przeciw nielegalnym imigrantom

• Wiceminister Skiba: nie ma "fali" uchodźców na granicy polsko-ukraińskiej
• Skiba: istniejący system ochrony granicy jest skuteczny
• Wiceminister o budowie płotu: nie jest to pomysł "kosmiczny"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3x3i3b

Istniejący system ochrony granicy polsko-ukraińskiej jest skuteczny i dostosowany do zagrożeń, dlatego aktualnie nie ma powodu, aby budować płot na granicy przeciwko nielegalnym imigrantom - powiedział w Sejmie sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba.

Skiba odpowiadał w Sejmie na pytanie posła Sylwestra Chruszcza (Kukiz'15), który chciał znać stanowisko rządu w sprawie budowy płotu, lub innych zabezpieczeń na granicy polsko-ukraińskiej, aby zapobiec - jak mówił - dalszemu napływowi nielegalnych imigrantów. Według Chruszcza, na wiosnę fala nielegalnych uchodźców w Polsce będzie się zwiększać, dlatego - przekonywał - potrzebne są nowe, lepsze zabezpieczenia na granicy.

d3x3i3b

Wiceminister zapewnił, że w chwili obecnej nie można mówić o zjawisku "fali" uchodźców na granicy polsko-ukraińskiej, a jedynie o próbach testowania nowego szlaku migracyjnego przez nielegalnych imigrantów. - Próby (takiego) testowania nie przynoszą rezultatu - podkreślił.

Przyznał jednocześnie, że zdarzały się próby przekroczenia granicy przez nielegalnych imigrantów, ale - jak zastrzegł - takie przypadki mają charakter jednostkowy i nie mogą świadczyć o masowej skali zjawiska. - Codzienne raporty Straży Granicznej nie potwierdzają faktu utworzenia nowego szlaku migracyjnego, nie obserwujemy zwiększonego ruchu - podkreślił Skiba.

Wiceminister przekonywał też, że jednostki organizacyjne Straży Granicznej, ochraniające wschodnią granicę Polski, są odpowiednio przygotowane na ewentualne wzmożone próby przekroczenia granicy państwowej przez grupy nielegalnych imigrantów.

- Istniejący system ochrony granicy państwowej jest obecnie skuteczny i dostosowany do bieżących oraz prognozowanych zagrożeń. Aktualnie nie ma zatem potrzeby budowy płotu (na granicy polsko-ukraińskiej) - mówił Skiba.

Przyznał jednocześnie, że nie jest to pomysł "kosmiczny", ponieważ wiele krajów decyduje się na takie rozwiązania. - W chwili obecnej rząd nie widzi uzasadnienia ponoszenia takich wydatków - podkreślił sekretarz stanu w MSWiA.

d3x3i3b

Podziel się opinią

Share

d3x3i3b

d3x3i3b
Więcej tematów