Trwa ładowanie...

Mrowiny. Mieszkańcy chcą upamiętnić zamordowaną Kristinę. Zbierają na plac zabaw

Niespełna dwa tygodnie temu na cmentarzu w Żarowie pochowano 10-letnią Kristinę z Mrowin. Dziewczynka została brutalnie zamordowana 13 czerwca. Mieszkańcy jej rodzinnej miejscowości postanowili ją upamiętnić. Zbierają na plac zabaw jej imienia.

Share
Mrowiny. Mieszkańcy chcą upamiętnić zamordowaną Kristinę. Zbierają na plac zabaw
Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki/East News
d488mxl

"Kilka dni temu pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę, ukochaną koleżankę, uczennicę Kristinę. To brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie tych najmłodszych - dzieci, jej przyjaciół, koleżanek i kolegów" - napisali w apelu zamieszczonym na stronie internetowej gminy Żarów (Dolny Śląsk) członkowie Komitetu Społecznego "Zachowajmy pamięć o Kristinie”.

"Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności. Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej" - czytamy w apelu, pod którym podpisali się mieszkańcy Mrowin, radny wsi Mrowiny, sołtys i Rada Sołecka, dyrekcja i nauczyciele szkoły w Mrowinach oraz koledzy i koleżanki Kristiny.

d488mxl

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, Plac Zabaw imienia Kristiny w Mrowinach miałby powstać w pierwszą rocznicę śmierci 10-latki.

"Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. (...) Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc" - podkreślili.

Autorzy apelu proszą o pomoc w zgromadzeniu środków na budowę placu zabaw "wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski i poza nią, którzy jednoczą się z nami w bólu i żałobie".

d488mxl

10-letnia Kristina z Mrowin zaginęła 13 czerwca, gdy wracała ze szkoły. Wieczorem znaleziono jej ciało. Jak ustalono podczas sekcji zwłok dziewczynka zmarła z powodu "licznych ran kłutych klatki piersiowej i szyi".

Zarzut zabójstwa 10-latki ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 22-letni Jakub A. Według informacji Wirtualnej Polski, sprawca podkochiwał się w matce dziewczynki, a 10-latka była przeciwna ich związkowi. Jakub A. przebywa w areszcie i ma status więźnia niebezpiecznego.

Źródło: nowa.um.zarow.pl

d488mxl

Podziel się opinią

Share
d488mxl
d488mxl
Więcej tematów