Trwa ładowanie...

Mrowiny. Mieszkańcy chcą upamiętnić zamordowaną Kristinę. Zbierają na plac zabaw

Niespełna dwa tygodnie temu na cmentarzu w Żarowie pochowano 10-letnią Kristinę z Mrowin. Dziewczynka została brutalnie zamordowana 13 czerwca. Mieszkańcy jej rodzinnej miejscowości postanowili ją upamiętnić. Zbierają na plac zabaw jej imienia.

Mrowiny. Mieszkańcy chcą upamiętnić zamordowaną Kristinę. Zbierają na plac zabawŹródło: East News, fot: Piotr Molecki/East News
d1ze3q6

"Kilka dni temu pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę, ukochaną koleżankę, uczennicę Kristinę. To brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie tych najmłodszych - dzieci, jej przyjaciół, koleżanek i kolegów" - napisali w apelu zamieszczonym na stronie internetowej gminy Żarów (Dolny Śląsk) członkowie Komitetu Społecznego "Zachowajmy pamięć o Kristinie”.

"Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności. Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej" - czytamy w apelu, pod którym podpisali się mieszkańcy Mrowin, radny wsi Mrowiny, sołtys i Rada Sołecka, dyrekcja i nauczyciele szkoły w Mrowinach oraz koledzy i koleżanki Kristiny.

d1ze3q6

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, Plac Zabaw imienia Kristiny w Mrowinach miałby powstać w pierwszą rocznicę śmierci 10-latki.

"Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. (...) Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc" - podkreślili.

Autorzy apelu proszą o pomoc w zgromadzeniu środków na budowę placu zabaw "wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski i poza nią, którzy jednoczą się z nami w bólu i żałobie".

d1ze3q6

10-letnia Kristina z Mrowin zaginęła 13 czerwca, gdy wracała ze szkoły. Wieczorem znaleziono jej ciało. Jak ustalono podczas sekcji zwłok dziewczynka zmarła z powodu "licznych ran kłutych klatki piersiowej i szyi".

Zarzut zabójstwa 10-latki ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 22-letni Jakub A. Według informacji Wirtualnej Polski, sprawca podkochiwał się w matce dziewczynki, a 10-latka była przeciwna ich związkowi. Jakub A. przebywa w areszcie i ma status więźnia niebezpiecznego.

Źródło: nowa.um.zarow.pl

d1ze3q6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ze3q6
Więcej tematów