Mrągowo. Nietypowe intencje mszalne ws. technologii 5G
5G rozgrzewa serca i umysły wielu przeciwników technologii, jednak jak udowadnia nauka, nowsza i szybsza możliwość przesyłu danych jest bezpieczna. Mimo to parafianie z Mrągowa chcą z nią walczyć - modlitwą.
Jak czytamy na stronie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie w tym tygodniu - od poniedziałku do niedzieli - parafianie będą modlić się o "unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G".
Poza lakoniczną informacją z harmonogramem zawieszonym na stronie internetowej mrągowskiej parafii nie ma dodatkowych informacji, kto zgłosił taką intencję ani czy w kolejnych tygodniach też jest planowana msza o "unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G".
"Gdyby to nie było prawdziwe, to byłoby śmieszne..." - ocenił na Facebooku jezuita Grzegorz Kramer. To właśnie on jako pierwszy wypatrzył "niecodzienną" intencję.
Kraśnik chce być wolny od 5G. Prezes UKE komentuje
Przeciwko technologii 5G najgłośniej w Polsce protestował Kraśnik. Miasto na Lubelszczyźnie - znane m.in. z uchwały przeciwko "ideologii" LGBT" - pod wpływem przeciwników 5G zobowiązało w przeszłości burmistrza do wyłączenia szkolnych sieci WiFi i ograniczenia używania przez uczniów telefonów komórkowych. To ze względu na rzekomą szkodliwość "ekspozycji na sztuczne pola elektromagnetyczne".
Jak relacjonował reporter WP Tomasz Molga, aktywistka Justyna Czarnota przekonywała radnych, że istnieją "badania" mówiące, że u szczurów poddanych wpływowi promieniowania elektromagnetycznego nie rodzi się trzecie pokolenie. Podobnie ma być u ludzi, gdyż pod wpływem promieniowania komórki jajowe dziewcząt rzekomo ulegają zniszczeniu.
W obawie przed szerzącą się dezinformacją resort cyfryzacji powołał nieformalny zespół ekspertów do walki z fobiami i strachem przed telefonią 5G i promieniowaniem WiFi. Jego członkowie jeżdżą do gmin i miast, gdzie ludzie buntują się przeciwko nowej technologii i chcą demontowania bezprzewodowego internetu w szkołach.