Trwa ładowanie...
d21smf4

MPK zakupiło nowe tramwaje dla Wrocławia. Wyprodukuje je poznański Modertrans

Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę na zakup sześciu nowych tramwajów. Tym razem dostawcą będzie poznańska firma Modertrans, a pojazdy przypominać będą znane z ulic stolicy Dolnego Śląska konstrukcje Protramu.
Share
MPK zakupiło nowe tramwaje dla Wrocławia. Wyprodukuje je poznański Modertrans
Źródło: mat. prasowy
d21smf4

Zakup sześciu tramwajów z poznańskiego Modertransu to kolejny w ostatnich miesiącach krok w kierunku modernizacji taboru tramwajowego we wrocławskim MPK. Wcześniej miasto zdecydowało się na zakup łącznie ośmiu pojazdów Pesa Twist, które obecnie przechodzą we Wrocławiu testy, o czym więcej można przeczytać tutaj.

- Umowa opiewa na łączną kwotę 23 mln złotych z możliwością zwiększenia zamówienia do 83 mln. Oznacza to możliwość rozszerzenia zakupu o kolejne 16 tramwajów oraz dodatkowe wyposażenie zaplecza technicznego. Jeden tramwaj poznańskiego Modertransu będzie kosztował nas netto 3,75 mln złotych – mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK Wrocław.

Koszt pojedynczego pojazdu jest ponad dwukrotnie niższy niż zamówionej wcześniej Pesy Twist, jednak pewną różnicą między tramwajami będzie m.in. fakt, że Moderus Beta jest niskopodłogowy jedynie częściowo. Podobieństwem jest zaś zastosowany system zapachowy oraz oświetlenie zainstalowane przy drzwiach tramwaju.

d21smf4

- Uznaliśmy, że cena za tramwaj spełniający ustalone w przetargu kryteria jest bardzo dobra. Pojazd jest częściowo niskopodłogowy, klimatyzowany. Moderus jest nowocześniejszym kuzynem znanego dobrze z wrocławskich ulic tramwaju WrAs 205 produkcji wrocławskiego Protramu. To znana, sprawdzona, uniwersalna, a także, co najważniejsze, lubiana przez wrocławian konstrukcja – zapewnia Patryk Wild, wiceprezes MPK.

Dlaczego zdecydowano się na pojazdy Modertransu, a nie rozszerzono zamówienia na Pesy? – Przetarg ogłoszono po tym, gdy okazało się, że Wrocław ma do wykorzystania środki unijne a nie było możliwe rozszerzenie zamówienia w firmie z Bydgoszczy. Podstawowym warunkiem, który zdecydował o wyborze oferty Modertransu w wiosennym przetargu, było dostarczenie zakupionych pojazdów do końca roku 2015 – odpowiada Agnieszka Korzeniowska.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d21smf4

Podziel się opinią

Share
d21smf4
d21smf4
Więcej tematów