Trwa ładowanie...
d4gi0qx

Mówiła o trudnej sytuacji w szpitalu. Została zwolniona tuż przed emeryturą

Pielęgniarka ze szpitala w Złotoryi domagała się zatrudnienia dodatkowego personelu, bo na "dyżurze na 40 pacjentów przypadała jedna pracownica". Władze uznały, że działała na szkodę firmy i zwolniły Sławę Kolano po 40 latach pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pielęgniarka została zwolniona ze szpitala po 40 latach pracy
Pielęgniarka została zwolniona ze szpitala po 40 latach pracy (Fotolia)
d4gi0qx

Kobieta chciała zatrudnienia większej liczby pielęgniarek, z powodu nawału pracy wynikającego z braków kadrowych - informuje polsatnews.pl. - Na jednym dyżurze 40 pacjentami opiekowała się jedna osoba - mówiła publicznie Sława Kolano z NSZZ "Solidarność" w szpitalu w Złotoryi.

Władze zarządzający spółką uznały, że firma została zniesławiona i zdecydowały się na pożegnać z pracownicą, która w szpitalu przepracowała 40 lat. Złożyły też sprawę do prokuratury. - Mamy pewne braki, ale to nic nadzwyczajnego - mówi Witold Jajszczok, rzecznik placówki.

Zobacz także: Katarzyna Lubnauer: inicjatywa "Zatrzymaj Aborcję" jest okrucieństwem

- Zwolnienie dyscyplinarne w okresie przedemerytalnym jest próbą zastraszenia załogi i dyskryminacją za mówienie prawdy - uważa z kolei Bogdan Orłowski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Regionu Zagłębie Miedziowe. Związkowcy również zgłosili sprawę do sądu, jednak domagają się zbadania warunków w szpitalu, które ich zdaniem zagrażają pacjentom. Kolano nie skomentowała decyzji o swoim zwolnieniu.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gi0qx

Podziel się opinią

Share

d4gi0qx

d4gi0qx
Więcej tematów