Trwa ładowanie...
d4jy4lz

Mówił o "60 tys. faszystów na Marszu Niepodległości". Guy Verhofstadt bez kary

Polscy europarlamentarzyści Marek Jurek i Zdzisław Krasnodębski domagali się ukarania lidera liberałów. Przewodniczący PE Antonio Tajani oddalił skargę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antonio Tajani uznał, że wypowiedź Guy'a Verhofstadta nie naruszyła prawa do krytyki
Antonio Tajani uznał, że wypowiedź Guy'a Verhofstadta nie naruszyła prawa do krytyki (PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
d4jy4lz

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim o stanie praworządności w Polsce, Guy Verhofstadt powiedział, że w naszym kraju "tysiące faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz". Zareagowali na to europosłowie PiS, którzy po krótkiej sprzeczce wyszli z sali.

- To niedopuszczalne aluzje (...) Ten język nienawiści musi się wreszcie skończyć - mówił wtedy Marek Jurek. W piątek Zdzisław Krasnodębski opublikował na Twitterze odpowiedź ze strony przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego.

Według Tajaniego Verhofstadt nie przekroczył prawa do krytyki, używając języka godnego reputacji PE. Jego opinia miała być wyrazem "ożywionej debaty", podczas dyskusji o praworządności w Polsce.

d4jy4lz

Zobacz również: Najgorętsze momenty Marszów Niepodległości

To nie jedyny akt oskarżenia w stosunku do przewodniczącego frakcji liberalnej w Parlamencie Europejskim. W imieniu Bawera Aondo-Akaa prywatny wniosek o ukaranie Verhofstadta złożyli do warszawskiego Sądu Rejonowego prawnicy Ordo Iuris.

d4jy4lz

Podziel się opinią

Share

d4jy4lz

d4jy4lz
Więcej tematów