Trwa ładowanie...

Mord w szkole w Niemczech. Powód zaskakuje

Nastolatek zabił nożem kolegę. Napastnik podał policji podczas przesłuchania banalny motyw zbrodni.
Share
Przed szkołą koledzy zamordowanego ucznia ustawili znicze, a na ogrodzeniu umieścili wiązanki kwiatów
Przed szkołą koledzy zamordowanego ucznia ustawili znicze, a na ogrodzeniu umieścili wiązanki kwiatówŹródło: PAP/EPA, Fot: FRIEDEMANN VOGEL
d1mnwqe

Dzień po zabójstwie 14-latka przez o rok starszego kolegę w zespołe szkół im. Käthe Kollwitz w Luenen koło Dortmundu ponownie rozpoczęły się zajęcia. Ale, jak poinformowało kierownictwo szkoły, odbędą też rozmowy z uczniami wstrząśniętymi tym, co we wtorek stało się na ich oczach.

W południe w całym mieście zarządzono minutę ciszy. Domniemany 15-letni napastnik w środę ma stanąć przed sędzią śledczym.

"Prowokował spojrzeniem"

Po przesłuchaniu sprawcy dortmundzka policja i prokura wydały wspólne oświadczenie o motywie zabójstwa. Zabójca twierdził, że 14-latek "prowokował spojrzeniem" jego matkę. Dlatego wyjął nóż i dźgnął go kilka razy w szyję.

d1mnwqe

Zobacz też: Przemoc wśród nastolatków

15-latek był znany dortmundzkiej policji jako agresywny, trudny uczeń. Z tego powodu przejściowo został umieszczony w innej szkole - poinformowała prokuratura i policja.

d1mnwqe

W dniu zabójstwa pojawił się z matką w godzinach porannych w zespole szkół im. Käthe Kollwitz. Czekał w korytarzu na rozmowę z pracownikiem socjalnym, ponieważ chciał wrócić do tej szkoły. Tam natknął się na 14-latka.

Po ataku nastolatka na kolegę policja ujęła sprawcę, a uczniów ewakuowała i odesłała do domów. Na miejscu zszokowanymi zajściem uczniami zaopiekowali się psychologowie.

Wzrost przestępczości

Jeszcze tego samego dnia policja opublikowała komunikat, w którym zdementowała krążące w sieci plotki, jakoby celem ataku miał być ktoś inny. Z naciskiem podkreślano, że ofiara i sprawca są obywatelami niemieckimi. Napastnik też urodził się w Niemczech i ma dodatkowo obywatelstwo kazachskie.

d1mnwqe

Walka z przestępczością wśród dzieci i młodzieży jest jednym z kluczowych zadań polityki rządu regionalnego Nadrenii Północnej-Westfalii. Były szef resortu spraw wewnętrznych tego landu Ralf Jaeger (SPD) powiedział, że "jest to jedno z najważniejszych zadań policj".

Przeczataj też:
Niemcy: Co szósty uczeń ofiarą mobbingu w szkole
Kim był morderca z Monachium?
Kiedy uczniowie biją nauczycieli

d1mnwqe

Podziel się opinią

Share
d1mnwqe
d1mnwqe
Więcej tematów