Trwa ładowanie...
d3pjbiv

Dziecko sprzedawane pedofilom. Zawinił Jugendamt i sądy?

9-latek, którego matka od dwóch lat oddawała za zapłatą pedofilom, był pod pieczą Jugendamtu. Dlaczego gehenna chłopca nie skończyła się wcześniej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jugendamt odebrał chłopca biologicznej matce. Po jakimś czasie sąd rodzinny umieścił chłopca z powrotem w rodzinnym domu
Jugendamt odebrał chłopca biologicznej matce. Po jakimś czasie sąd rodzinny umieścił chłopca z powrotem w rodzinnym domu (Shutterstock.com)
d3pjbiv

Niemiecka policja aresztował ośmiem osób w Niemczech i za granicą pod zarzutem wykorzystania seksualnego chłopca, który dzisiaj ma 9 lat. W centrum śledztwa znalazła się jego 47-letnia matka, która od 2015 r. sprzedawała dziecko na "seanse seksualne”, zarabiając w ten sposób tysiące euro. Jak informuje "Badische Zeitung” bezrobotna matka i jej bezrobotny 37-letni partner utrzymywali się w ten sposób.

Również na matce i jej partnerze ciąży zarzut wykorzystywania seksualnego dziecka. Jak dowiedziały się regionalne dzienniki ze Stuttgartu, partnerowi matki, który był już wcześniej karany, nie wolno było mieć kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Mimo zakazu mieszkał jednak z chłopcem i jego matką pod jednym dachem. W czerwcu 2017 sąd grodzki orzekł na tej podstawie karę czterech miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nie był jednak prawomocny, bo oskarżony odwołał się od niego.

Sąd oddał chłopca matce

W sprawie pojawiły się nowe szczegóły. Urząd ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamt) sprawował już w przeszłości pieczę nad chłopcem. Kiedy policja w marcu 2017 r. poinformowała urząd o prawdopodobnym seksualnym wykorzystywaniu chłopca, Jugendamt odebrał chłopca biologicznej matce – powiedział rzecznik starostwa Breisgau-Hochschwarzwald, Matthias Fetterer. Po jakimś czasie sąd rodzinny – nie wiadomo, dlaczego – umieścił chłopca z powrotem w rodzinnym domu. Decyzję tę potwierdził wyższy sąd krajowy. Dopiero we wrześniu 2017 chłopak ostatecznie został odebrany rodzinie, po tym jak policja po raz kolejny poinformowała o jego molestowaniu. Wcześniej ktoś anonimowo złożył doniesienie na policji.

d3pjbiv

Również w wieku przedszkolnym dziecko było pod pieczą Jugendamtu. Chodziło o "pomoc we wspieraniu osobistego rozwoju chłopca” – poinformowało starostwo.

Jugendamt ignorował ostrzeżenia

Odpowiedzialny za chłopca Jugendamt Breisgau-Hochschwarzwald już w ubiegłych latach znalazł się w ogniu krytyki, po tym jak 3-letni Alessio został pobity na śmierć przez ojczyma. Urzędnicy mieli zignorować wcześniejsze ostrzeżenia i nie roztoczyć odpowiedniej opieki nad dzieckiem. Odpowiedzialny za Alessiego urzędnik zapłacił karę grzywny.

Katarzyna Domagała / dpa

Przeczytaj też:
Niemcy: rozbita pedofilska banda. "Zwyrodnienie”
Niemcy: Niepokojący spadek liczby dawców narządów

d3pjbiv

Podziel się opinią

Share
d3pjbiv
d3pjbiv