Atak nożownika w szkole w Niemczech. Nie żyje 14-latek

Podczas bójki 15-latek ugodził nożem o rok młodszego kolegę. Nastolatka nie udało się uratować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kate Kollwitz-Schule jest jednym z dwóch dużych zespołów szkół w Lünen. Uczy się tam niemal tysiąc nastolatków
Kate Kollwitz-Schule jest jednym z dwóch dużych zespołów szkół w Lünen. Uczy się tam niemal tysiąc nastolatków (PAP, Fot: RENE WERNER)
WP

Tragedia wydarzyła się rano podczas jednych z pierwszych lekcji w szkole Kathe Kollwitz w Lünen koło Dortmundu w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jak podaje bild.de, 15-letni napastnik kilka tygodni temu zmienił szkołę, ale rano we wtorek przyszedł odwiedzić dawną klasę.

Nie wiadomo, dlaczego doszło do bójki. W pewnym momencie 15-letni Alex M. ranił kolegę nożem w szyję, a chwilę później uciekł. - Wykluczamy motyw terrorystyczny - mówi prokurator Heiko Artkamper.

Zobacz też: Przemoc wśród nastolatków

WP

Ofiary nie udało się uratować. Napastnika zatrzymano po niecałej godzinie. Uciekającego chłopaka w pobliżu kanału Datteln-Hamm zauważyła załoga policyjnego śmigłowca, który wysłano na poszukiwania.

"Robimy wszystko, aby wyjaśnić przyczyny i okoliczności tej sprawy" - głosi komunikat policji w Dortmundzie.

Fala przemocy wśród nastolatków

WP

Kate Kollwitz-Schule jest jednym z dwóch dużych zespołów szkół w Lünen, mieście położonym na pograniczu Zagłębia Ruhry i Münsterland. W placówce uczy się niemal tysiąc nastolatków.

Władze Północnej Nadrenii-Westfalii od kilku lat zmagają się z problemem przemocy wśród uczniów. To jedno z głównych zagrożeń, którymi zajmuje się policja tego landu. Ze statystyk wynika, że co piąty zabójca w tej części Niemiec nie miał skończonych 21 lat w momencie popełniania przestępstwa.

Polub WP Wiadomości
WP
WP