Trwa ładowanie...

Morawiecki o słowach Barley: "Należy to potępić"

- To dyplomatyczny skandal, który nie powinien się zdarzyć - podkreślił w rozmowie z portalem wPolityce.pl premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do słów niemieckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley.

Share
Premier Mateusz Morawiecki (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Premier Mateusz Morawiecki (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d2r8lw0

Zdaniem Morawieckiego słowa o "zagłodzeniu finansowym" Polski i Węgier są karygodne i nigdy nie powinny paść z ust niemieckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego. - To dyplomatyczny skandal, który nie powinien się zdarzyć. Należy to potępić w całej rozciągłości - podkreślił Morawiecki.

Mateusz Morawiecki bez maseczki w kinie. Komentarz wiceministra

Morawiecki oznajmił jednocześnie, że Niemcy powinni pamiętać głód, ludobójstwo i tragedie, "za które są odpowiedzialni". - Brak mi słów, by potępić taką wypowiedź. Podkreślam: Węgry czy Polska mają takie same prawa w Unii Europejskiej jak Niemcy czy Francja - dodał w rozmowie z portalem szef polskiego rządu.

d2r8lw0

Kim jest autorka kontrowersyjnych słów o "zagłodzeniu finansowym Polski i Węgier"?

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley oznajmiła przed paroma dniami na antenie niemieckiej rozgłośni deutschlandfunk.de, że Polskę i Węgry należy "zagłodzić finansowo". Rozwiązanie ma stanowić odpowiedź na łamanie prawa w obu państwach.

Katarina Barley to niemiecka polityk i prawniczka. W latach 2015–2017 pełniła funkcję sekretarza generalnego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). Była również posłanką do Bundestagu, w latach 2017–2018 minister do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży, a od 2018 do 2019 r. minister sprawiedliwości. Barley jest deputowaną do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2r8lw0

Podziel się opinią

Share
d2r8lw0
d2r8lw0
Więcej tematów