Trwa ładowanie...

Białoruś. Zaprzysiężenie Aleksandra Łukaszenki. Dosadny wpis Mateusza Morawieckiego

Informacja o potajemnym zaprzysiężeniu Aleksandra Łukaszenki na prezydenta Białorusi nie spotkała się z międzynarodową aprobatą. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że jego zdanie w tej sprawie jest jednoznaczne.
Share
Białoruś. Mateusz Morawiecki skomentował doniesienia o zaprzysiężeniu Aleksandra Łukaszenki
Białoruś. Mateusz Morawiecki skomentował doniesienia o zaprzysiężeniu Aleksandra ŁukaszenkiŹródło: East News
dzajuat

W środę na Białorusi doszło do zaprzysiężenia prezydenta Aleksandra Łukaszenki. "To wydarzenie jedynie potwierdza, że Łukaszenka ma świadomość tego, co zrobił, fałszując wyniki wyborów" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera Łukaszenka wie, że "nie ma poparcia własnego narodu, a agresja, której się dopuszcza wobec obywateli Białorusi, jest niedopuszczalna".

"Nasze stanowisko jest jasne: Białoruś musi być suwerenna, a niezbędnym warunkiem tego są uczciwe wybory, w których to Białorusini, a nie aparat represji, zdecydują o wyborze władz" - podkreślił Morawiecki.

dzajuat

W ocenie premiera wybory, które nie są demokratyczne, nie mogą "prowadzić do uznania kogokolwiek za prezydenta kraju". "Będziemy konsekwentnie popierać wszelkie działania na rzecz pomocy represjonowanym i powtórzenia wyborów na Białorusi w demokratycznej formule" - dodał Morawiecki.

Zobacz też: Zbigniew Ziobro kupuje sobie poparcie Radia Maryja? "Nikt nie bierze pieniędzy do kieszeni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzajuat

Podziel się opinią

Share
dzajuat
dzajuat
Więcej tematów