Trwa ładowanie...

MON: to TK nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI

To Trybunał Konstytucyjny nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI - czytamy w komunikacie MON, odnoszącym się do słów rzecznika prasowego prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, iż decyzję o nieujawnieniu Aneksu do Raportu WSI podjął Lech Kaczyński.

Share
MON: to TK nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI
Źródło: WP.PL
d30h9km

Krzysztof Łapiński poinformował, że w sprawie aneksu WSI, Andrzej Duda na razie podtrzymuje decyzję prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie ujawnił Aneksu.

Ministerstwo Obrony Narodowej nawiązując do wypowiedzi rzecznika prasowego prezydenta zauważa, że to "Trybunał Konstytucyjny orzeczeniem z dnia 28.06.2008 r. nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI".

Powodem takiej decyzji Trybunału Konstytucyjnego były zastrzeżenia dotyczące "przede wszystkim publikacji nazwisk osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości oraz prawa tych osób do odwołania się od decyzji Komisji Weryfikacyjnej" - czytamy w komunikacie.

- Równocześnie Szef SKW przypomina, że w czerwcu br. zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o przekazanie do SKW Aneksu a nie o jego publikację. Wynika to z obowiązków ustawowych nałożonych na SKW, w tym m.in. z przejęcia przez tę Służbę zadań Komisji Weryfikacyjnej po jej rozwiązaniu - informuje MON.

Źródło: MON, PAP

d30h9km

Podziel się opinią

Share
d30h9km
d30h9km
Więcej tematów