Trwa ładowanie...
d1ajjam

MON: to TK nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI

To Trybunał Konstytucyjny nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI - czytamy w komunikacie MON, odnoszącym się do słów rzecznika prasowego prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, iż decyzję o nieujawnieniu Aneksu do Raportu WSI podjął Lech Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda nie planuje ujawnić Aneksu do Raportu WSI
Andrzej Duda nie planuje ujawnić Aneksu do Raportu WSI (WP.PL)
d1ajjam

Krzysztof Łapiński poinformował, że w sprawie aneksu WSI, Andrzej Duda na razie podtrzymuje decyzję prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie ujawnił Aneksu.

Ministerstwo Obrony Narodowej nawiązując do wypowiedzi rzecznika prasowego prezydenta zauważa, że to "Trybunał Konstytucyjny orzeczeniem z dnia 28.06.2008 r. nie zgodził się na publikację Aneksu do Raportu WSI".

Powodem takiej decyzji Trybunału Konstytucyjnego były zastrzeżenia dotyczące "przede wszystkim publikacji nazwisk osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości oraz prawa tych osób do odwołania się od decyzji Komisji Weryfikacyjnej" - czytamy w komunikacie.

d1ajjam

- Równocześnie Szef SKW przypomina, że w czerwcu br. zwrócił się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o przekazanie do SKW Aneksu a nie o jego publikację. Wynika to z obowiązków ustawowych nałożonych na SKW, w tym m.in. z przejęcia przez tę Służbę zadań Komisji Weryfikacyjnej po jej rozwiązaniu - informuje MON.

Źródło: MON, PAP

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów