Trwa ładowanie...
d11maab

MON odpowiada ws. podkomisji smoleńskiej. "Potwierdza słowa Antoniego Macierewicza"

Czy w zapisie jednego z rejestratorów prezydenckiego tupolewa znaleziono moment eksplozji? Stwierdził tak szef resortu obrony Antoni Macierewicz, powołując się na ustalenia podkomisji smoleńskiej. Pojawiły się jednak wątpliwości co do charakteru parametrów odczytanych przez ekspertów. MON wydało w tej sprawie komunikat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz mówił o eksplozji, rzeczniczka podkomisji smoleńskiej o "gwałtownym zjawisku".
Antoni Macierewicz mówił o eksplozji, rzeczniczka podkomisji smoleńskiej o "gwałtownym zjawisku". (Forum, Fot: Marcin Pegaz/Gazeta Polska)
d11maab

"Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku w pełni potwierdza słowa ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, co do natury zjawisk zapisanych przez jeden z rejestratorów Tu-154M" - czytamy w oświadczeniu resortu.

To reakcja na ustalenia reporterów RMF FM, którzy zapytali rzeczniczkę podkomisji o słowa Antoniego Macierewicza, które padły podczas niedawnego zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale. Szef MON został zapytany wówczas o najnowsze ustalenia komisji smoleńskiej.

- Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji - został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu - stwierdził szef MON.

d11maab

Zobacz też: 10 kwietnia. Polska po katastrofie smoleńskiej

Co wcześniej mówiła rzeczniczka?

Stacja RMF FM podała w czwartek rano, że eksperci podkomisji smoleńskiej niczego takiego nie ustalili.

d11maab

Od rzeczniczki podkomisji rozgłośnia dowiedziała się, że zapisy jednego z rejestratorów zawierają tylko "parametry wskazujące na gwałtowne zjawiska towarzyszące ostatnim sekundom lotu".

"Analizy trwają, są zaplanowane kolejne badania, które mają dać ostateczną odpowiedź, czy gwałtowne zjawiska zapisane przez jeden z rejestratorów mogą być identyfikowane z eksplozją" - odpowiedziała rzeczniczka podkomisji na pytanie RMF FM o użyte przez Macierewicza słowo "eksplozja".

d11maab

Podziel się opinią

Share
d11maab
d11maab
Więcej tematów