Trwa ładowanie...
d1qruun

Macierewicz mówił o eksplozji, podkomisja smoleńska o "gwałtownym zjawisku". Co utrwalił rejestrator Tu-154?

Minister Antoni Macierewicz kilka dni temu stwierdził, że w zapisie jednego z rejestratorów prezydenckiego tupolewa znaleziono moment eksplozji. Podkomisja smoleńska nie potwierdza jednak słów szefa MON.
Share
Antoni Macierewicz stwierdził, że w zapisie rejestratorów Tu-154 znaleziono moment eksplozji
Antoni Macierewicz stwierdził, że w zapisie rejestratorów Tu-154 znaleziono moment eksplozjiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1qruun

Kilka dni temu, podczas zjazdu szefów klubów Gazety Polskiej w Spale, Antoni Macierewicz został zapytany o najnowsze ustalenia komisji smoleńskiej. - Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji - został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu - stwierdził szef MON.

Z ustaleń dziennikarza RMF FM wynika jednak, że eksperci podkomisji smoleńskiej niczego takiego nie ustalili. Od rzeczniczki podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dowiedział się, że zapisy jednego z rejestratorów zawierają "parametry wskazujące na gwałtowne zjawiska towarzyszące ostatnim sekundom lotu".

Reporter RMF FM w kolejnych mailach zapytał wprost o użyte przez Antoniego Macierewicza słowo "eksplozja". "Analizy trwają, są zaplanowane kolejne badania, które mają dać ostateczną odpowiedź, czy gwałtowne zjawiska zapisane przez jeden z rejestratorów mogą być identyfikowane z eksplozją" - odpowiedziała rzeczniczka podkomisji.

Źródło: RMF FM

d1qruun

Podziel się opinią

Share
d1qruun
d1qruun
Więcej tematów