Trwa ładowanie...
d2wc0ij

MON i Kancelaria Premiera chcą konkurować z WOŚP

PiS od 14 stycznia we wszystkich miastach wojewódzkich organizuje wydarzenia plenerowe pod hasłem #bezpiecznaPL. Mają być one konkurencyjne wobec działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podaje natemat.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)
d2wc0ij

Przypomnijmy, że TVP wycofała się z transmisji Finału WOŚP, a Poczta Polska nie produkuje już okolicznościowych znaczków. Mimo tego, że instytucje publiczne się od niej odwracają, WOŚP ma się dobrze, a nawet lepiej - rok temu pobity został rekord zbiórki.

MON i Kancelaria Premiera na najbliższy weekend zaplanowały konkurencyjną imprezę - pikniki wojskowe z udziałem Caritasu. Promują je rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz i rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Wydarzenia zorganizowane w całej Polsce mają trwać w godzinach 12-17. Kulminacyjny moment ma nastąpić natomiast o godz. 14. Imprezy transmitowane będą przez Telewizję Polską.

d2wc0ij

W przedsięwzięciu udział wezmą także premier Beata Szydło i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, którzy pojawią się w Żaganiu.

Harcerze wspólnie z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego oraz Caritasem będą przeprowadzać akcję charytatywną. Zebrane pieniądze mają trafić do rodzin chrześcijańskich w Syrii. Jak zauważa serwis natemat.pl, inicjatywa jest łudząco podobna do działań WOŚP.

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów