Trwa ładowanie...
d2kajap

Mołdawia: prezydent nie zastosuje siły

Prezydent Mołdawii Vladimir Voronin wyraził we wtorek zaniepokojenie zmianą charakteru protestów w Kiszyniowie, w których - jak powiedział - pojawiły się nawoływania do przemocy i obalenia władz.

Share
d2kajap

Voronin mówił o tym na spotkaniu z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego i organizacji międzynarodowych, akredytowanymi w Mołdawii. Prezydent Mołdawii zapewnił, że mimo zmiany charakteru protestów nie dopuści do zastosowania metod siłowych w celu powstrzymania protestów. Takie stanowisko oznacza naszą siłę, a nie słabość - podkreślił.

W poniedziałek na ulicach stolicy Mołdawii, Kiszyniowa, doszło do największej od ponad miesiąca manifestacji protestu przeciwko komunistycznemu rządowi tej poradzieckiej republiki.

Według policji, w proteście uczestniczyło ok. 20 tys. osób, głównie studentów, uczniów i członków opozycyjnej Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej. (jask) Demonstracje przeciwko władzom Mołdawii rozpoczęły się w styczniu. Ich uczestnicy protestują przeciwko decyzjom rządu, mającym - ich zdaniem - na celu ponowne zbliżenie Mołdawii z Rosją.

d2kajap

Podziel się opinią

Share
d2kajap
d2kajap
Więcej tematów