Trwa ładowanie...

Mogadiszu: eksplozja na placu targowym, 35 osób nie żyje

Co najmniej 35 osób zginęło, a około 40 zostało rannych na skutek wybuchu samochodu pułapki na placu targowym w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała agencja dpa, powołując się na oficjalne dane. Na razie nikt nie przyznał się do zamachu. Według świadków zdarzenia wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej 10 kobiet i dzieci.

Share
Mogadiszu: eksplozja na placu targowym, 35 osób nie żyje
Źródło: PAP/EPA, Fot: SAID YUSUF WARSAME
dkhbqxi

Reuters podaje za burmistrzem dzielnicy Wadadżir, w której doszło do ataku, że w zamachu zginęło 18 osób, a co najmniej 25 odniosło obrażenia.

Policja nie ustaliła jeszcze, czy plac targowy był celem ataku, czy też ładunek wybuchowy umieszczony w samochodzie ciężarowym eksplodował za wcześnie.

dkhbqxi

Najczęściej wskazywana w takich sytuacjach somalijska partyzantka islamistyczna Al-Szabab dotychczas nie wydała oświadczenia, w którym przyznałaby się do zamachu.

Bojownicy Al-Szabab są w stanie dokonywać krwawych ataków, mimo że utracili większość kontrolowanego dotychczas terytorium po ofensywie sił pokojowych Unii Afrykańskiej, która wspiera rząd w Mogadiszu - przypomina Reuters.

W lutym w Somalii wybrany został nowy prezydent, Mohammed Abdullahi Mohamed - były premier kraju o podwójnym, somalijsko-amerykańskim obywatelstwie, powszechnie znany pod przydomkiem "Farmadżo".

dkhbqxi

Podziel się opinią

Share
dkhbqxi
dkhbqxi
Więcej tematów