WP
wiosna

Mobbing w Wiośnie? Stefaniak komentuje i zdradza, jak partia chciała poradzić sobie z problemem

Po publikacji swojej historii działacz lubelskiej młodzieżówki Wiosny – Przedwiośnia dostał kolejne ciosy. Tak odbiera wypowiedzi Krzysztofa Śmiszka, który przyznał, że nie był informowany o sprawie, i przekaz dnia, jaki partia miała rozesłać do działaczy. Przemysław Stefaniak zgodził się opowiedzieć Wirtualnej Polsce, co działo się po jego publikacji oskarżeń o mobbing w Wiośnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były działacz młodzieżówki Wiosny Przemysław Stefaniak z liderem partii Robertem Biedroniem (archiwum prywatne).
Były działacz młodzieżówki Wiosny Przemysław Stefaniak z liderem partii Robertem Biedroniem (archiwum prywatne). (Facebook.com)
WP

Stefaniak zamieścił swoją historię na Facebooku jako publiczny post. Jednak utrzymuje, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania. Wyjaśnia, dlaczego zdecydował się opisać to, czego doświadczył.

– Nie chcę wieszać psów na Wiośnie, Robercie Biedroniu czy kimkolwiek z zarządu. Chodzi o to, żeby nie tylko Wiosna, ale i PO, PiS, Kukiz czy inne partie sprawdzały koordynatorów – mówi WP.

Przekaz dnia: kłamstwa

WP

Młody działacz z Lubelszczyzny wymienia wiadomości, jakie do niego dotarły w czwartek po południu.

– Pół godziny po publikacji posta koledzy z Wiosny napisali, że dostali od władz partii przekaz dnia. Pytani o mnie i moją historię mieli mówić, że jestem kłamcą. Brzmiało to mniej więcej tak: "W sieci pojawiły się nieprawdziwe zarzuty kierowane przez Przemysława Stefaniaka w stosunku do naszej koordynatorki Moniki Pawłowskiej. Są to pomówienia, kłamstwa" – mówi nam Stefaniak.

Zobacz także: Jarosław Wałęsa o przemówieniu Tuska: spodziewaliśmy się więcej

WP

Podkreśla, że szefowa regionalnych struktur wie, że opisane sytuacje są prawdziwe, a on ma na to dowody. – Nie chcę ich ujawniać, to dla mnie ostateczność – zastrzega Stefaniak. – Zarząd musi zacząć kontrolować ludzi. Musi coś z tym zrobić, a nie krzyczeć jak PiS czy Koalicja Europejska, że są wybory do wygrania, a reszta nas nie obchodzi – podkreśla były już działacz Przedwiośnia.

Z informacji, jakie do niego dotarły wynika, że późno wieczorem w Warszawie miało odbyć się spotkanie zarządu partii.

Kolejny cios

Stefaniaka zabolały medialne wypowiedzi członków zarządu partii.

WP

– Okazało się, że Krzysztof Śmieszek odcina się ode mnie. Znowu zapomina o mojej wiadomości. I zastanawia mnie, co teraz odpowie, kiedy opublikowałem naszą wymianę wiadomości? Widać, że to zgłosiłem. On się nie zainteresował sprawą – mówi Przemysław Stefaniak.

Zaznacza, że nie oskarża Śmiszka o to, że jest złym człowiekiem. Wierzy w niego jako polityka. – Jest mi po prostu źle, że wciągają mnie w polityczną grę. Nie chcę być w to wciągnięty. Chciałem być sygnalistą, mówiąc o tym, że w partii zdarza się mobbing – dodaje.

Sprawę przejął Patryk Stachowski, drugi współprzewodniczący Wiosny i prywatnie znajomy Moniki Pawłowskiej. – Wiedziałem, że nie mogę się spodziewać żadnej interwencji, bo on jej bronił – stwierdza nasz rozmówca.

WP

Edytowane wpisy

W komentarzach pod historią Przemysława swój komentarz napisała m.in. wiceprezeska partii Gabriela Morawska-Stanecka. Tekst zmieniono trzy razy. Najpierw napisała, że sprawy nie zgłoszono do zarządu i Stefaniak i nie zna procedur. Potem poprosiła o kontakt mailowy i zapewniła, że zarząd zajmie się opisaną sprawą.

Były działacz zostawił jej swój numer telefonu. W czwartkowej rozmowie z Wirtualną Polską Morawska-Stanecka przyznała, że nie zadzwoniła do mężczyzny, bo "nie wie, kto jest po drugiej stronie."

Przemysław Stefaniak nie zamierza na razie spotykać się z ludźmi z Wiosny. Był na to gotowy jeszcze kilka dni temu.

WP

– Ja swoją historię już opisałem. W tej chwili wiem o dwóch innych osobach, które doświadczyły mobbingu ze strony Moniki Pawłowskiej. Jeśli zdecydują się mówić, przyłączę się do nich, wspólnie będziemy spotykać się z zarządem, jeśli będzie taka wola i konieczność – przyznaje.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP