Trwa ładowanie...

Młodzież będzie "uczyła się życia" w mieszkaniu chronionym

• W Krakowie powstało mieszkanie chronione • Dzięki wprowadzeniu tego modelu wychowania, młodzież z pieczy zastępczej ma mieć łatwiejszy start w dorosłość • W mieszkaniu będzie miejsce dla 6 wychowanków • Pod okiem psychologów i innych specjalistów będą uczyć się rozwiązywać życiowe problemy
Share
Młodzież będzie "uczyła się życia" w mieszkaniu chronionym
Źródło: WP.PL, Fot: MW
d3rark1

W Krakowie zostało oddane do użytku mieszkanie dla sześciu usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej (np. rodzinnych domów dziecka). Będzie to wyjątkowe miejsce, w którym młodzi ludzie otrzymają wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków i rozwiązywaniu życiowych problemów. Wszystko to odbywać się będzie przy pomocy psychologa i pracowników socjalnych. Trenując umiejętności społeczne, młodzież ma uczyć się zaradności życiowej.

- Młodzi ludzie zawsze mogą liczyć na pomoc specjalistów w rozwiązywaniu problemów, uzyskując wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i socjalne poprzez motywowanie do kontynuowania nauki, pomoc w przekwalifikowaniu się, znalezieniu zatrudnienia i utrzymaniu się na rynku pracy, a także w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych - przekonują urzędnicy z biura prasowego UMK.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3rark1

Podziel się opinią

Share
d3rark1
d3rark1
Więcej tematów