Trwa ładowanie...
d3csgcs

Młodzi ekolodzy bronią ministerstwa. "Stop niszczeniu polskiej tożsamości"

Nowym sojusznikiem ministerstwa środowiska oraz jego szefa Jana Szyszki stali się członkowie Ekologicznego Forum Młodzieży (EFM). Istniejąca od czerwca ubiegłego roku organizacja zbiera podpisy pod referendum przeciwko ograniczeniu kompetencji MŚ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekologiczne Forum Młodzieży popiera ministerstwo środowiska
Ekologiczne Forum Młodzieży popiera ministerstwo środowiska (Forum)
d3csgcs

Wniosek o referendum poparło już 2 tys. osób, a akcja ma potrwać do końca stycznia. Jak twierdzą pomysłodawcy petycji, ich głównym celem jest utrzymanie dotychczasowych kompetencji ministerstwa środowiska.

- Zależy nam na wzmocnieniu ministerstwa środowiska i Lasów Państwowych, bo słyszymy że są plany by je zlikwidować. A my, młodzi ludzie z różnych kierunków, środowisk i z różnym wykształceniem chcemy bronić pozycji ministerstwa i walczyć o jej wzmocnienie. Chcemy, żeby przyroda służyła człowiekowi, a nie odwrotnie, to ważne, by zachować taką hierarchię wartości - tłumaczy Marcelina Puchalska, przedstawicielka EFM.
Zdaniem przedstawicieli Ekologicznego Forum Młodzieży, "ministerstwo jest gwarantem zdrowej żywności i stoi na straży, aby bronić polską żywność przed GMO, a także rozwoju w Lasach Państwowych, bez których nie można mówić o ochronie środowiska".

Ministerstwo środowiska uratuje "polską tożsamość"?

Młodzi ekolodzy nie chcieliby, aby niektóre kompetencje resortu środowiska przejęło ministerstwo rolnictwa, które, ich zdaniem, często kieruje się głownie finansową kalkulacją.

d3csgcs

- Koncepcje ponadpartyjnych i ponadnarodowych grup liberalno-lewackich zmierzają m.in. do przekazania kompetencji Ministerstwa Środowiska innym ministerstwom, w tym przekazania Lasów Państwowych (1/3 terytorium kraju) we władanie Ministerstwa Rolnictwa, zdominowanego polityką unijnych dopłat, orędownika wielkich gospodarstw rolnych, również zagranicznych - pisze EFM w uzasadnieniu petycji.
Przedstawiciele EFM twierdzą również, że za pomocą swojej petycji chcą obronić nie tylko ministerstwo środowiska, ale także... polskość.

- Tym razem musimy bronić się przed bardziej perfidnym i zakamuflowanym działaniem grup liberalno-lewackich zmierzających do niszczenia polskiej tożsamości - apelują.

Tak Jan Szyszko niszczy Puszczę Białowieską. Widzieliśmy to na własne oczy

Ze stanowiskiem młodych ekologów nie zgadza się Greenpeace. Jak twierdzi przedstawicielka organizacji Katarzyna Jagiełło, minister Jan Szyszko wykorzystuje naiwność "młodzieży z techników leśnych" do własnych politycznych rozgrywek.

Do złożenia podpisu pod petycją zachęcają m.in portal niezależna.pl oraz Telewizja Republika.

Źródło: tok.fm

d3csgcs

Podziel się opinią

Share
d3csgcs
d3csgcs
Więcej tematów