Trwa ładowanie...

Młody doradca Macierewicza powrócił. Pomaga promować "Piątkę PiS"

Bartłomiej M. siedzi w areszcie, ale drugi z młodych współpracowników Antoniego Macierewicza powrócił do gry. Edmund Janniger towarzyszy posłowi Macierewiczowi podczas spotkań promujących "Piątkę PiS".

Młody doradca Macierewicza powrócił. Pomaga promować "Piątkę PiS"Źródło: radomsko24.pl, fot: Tomasz Kolmasiak
d28v3ox
d28v3ox

- Wrócił do swojego starego szefa. Nie zabierał głosu na samym spotkaniu, ale robił Macierewiczowi zdjęcia. Potem widziałem je w mediach społecznościowych - emocjonuje się uczestnik spotkania w Wielgomłynach (woj. łódzkie). Nawet tam rozpoznano charakterystyczną fryzurę, okulary i aparycję słynnego, bo najmłodszego w historii doradcy ds. strategii Ministra Obrony Narodowej.

W ostatnią niedzielę w Wielkomłynach odbyło się spotkanie promujące "Piątkę PiS". Główną gwiazdą był Antoni Macierewicz, były szef MON, obecnie poseł PiS. Dodajmy, że to jeden z najbardziej zaangażowanych w pracę terenową polityków tego ugrupowania. Opisywaliśmy jedną z imprez, które sam Macierewicz nazywa żartobliwie spotkaniem "gangu Antoniaków".

Jak wynika z relacji portalu Radomsko24.pl, Edmund Janniger przyjechał na spotkanie razem z posłem Macierewiczem. Chodził za nim krok w krok, fotografując pieczołowicie każdą aktywność swojego byłego szefa. Zdjęcia ukazują się regularnie na Twitterze Antoniego Macierewicza.

Zobacz także: Broniarz o kulisach niedzielnych negocjacji ws. strajku nauczycieli

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Janniger wrócił do boku Macierewicza, aby pomagać w kampanii PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sprawdziliśmy, że na razie Janningera nie ma na liście współpracowników posła, dostępnej na stronie Sejmu.

Chwalił się sukcesami, gdy w 2015 roku PiS wygrał wybory

Młodziutki sympatyk Antoniego Macierewicza jeszcze przed 2015 rokiem pracował w biurze poselskim polityka. W oficjalnym biogramie tak przedstawiano jego osiągnięcia: "Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku Edmund był wiceszefem kampanii PiS w okręgu 10. Prowadził kampanię 18 kandydatów do Sejmu i 2 kandydatów do Senatu, która zakończyła się sukcesem. Wybrano 6 kandydatów do Sejmu i 2 do Senatu".

d28v3ox

Po nominacji Antoniego Macierewicza na szefa MON ku zdziwieniu opinii publicznej Janninger został jego doradcą. Wytykano mu jego młody wiek i brak doświadczenia. Stał się bohaterem memów, w których porównywano go do Harry'ego Pottera. Teraz znowu czaruje wyborców.

Poza tym Janninger miał pracować wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. To on skontaktował Antoniego Macierewicza z argentyńskim prokuratorem Luisem Moreno Ocampo, który miał pomóc odzyskać Polsce wrak tupolewa i umiędzynarodowić śledztwo. Realnych sukcesów jednak nie ma.

Edmund Janniger i Barłomiej M. słynny duet MON

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Edmund Janninger

Dodajmy, że słynna dwójka młodych i dynamicznych współpracowników Antoniego Macierewicza narobiła partii sporo problemów. Bartłomiej M. wciąż jeszcze przebywa w areszcie w związku z zarzutami korupcyjnymi.

d28v3ox

Ostatnio pisaliśmy, że Antoni Macierewicz wydał 28 tys. zł na podróż do USA na konferencję organizowaną właśnie przez Edmunda Jannigera. Od sam w 2017 roku był zatrudniony na etacie w MON. Zajmował się spotkaniami z przedstawicielami uczelni wyższych (głównie z USA), zgłaszał kandydatów, z którymi spotkania można zorganizować w uczelniach i instytutach wojskowych w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28v3ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28v3ox
Więcej tematów