Trwa ładowanie...
d25ort6

Młody doradca Macierewicza powrócił. Pomaga promować "Piątkę PiS"

Bartłomiej M. siedzi w areszcie, ale drugi z młodych współpracowników Antoniego Macierewicza powrócił do gry. Edmund Janniger towarzyszy posłowi Macierewiczowi podczas spotkań promujących "Piątkę PiS".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edmund Janniger wrócił. Pomaga Antoniemu Macierewiczowi zagrzewać sympatyków PiS do głosowania w eurowyborach
Edmund Janniger wrócił. Pomaga Antoniemu Macierewiczowi zagrzewać sympatyków PiS do głosowania w eurowyborach (radomsko24.pl, Fot: Tomasz Kolmasiak)
d25ort6

- Wrócił do swojego starego szefa. Nie zabierał głosu na samym spotkaniu, ale robił Macierewiczowi zdjęcia. Potem widziałem je w mediach społecznościowych - emocjonuje się uczestnik spotkania w Wielgomłynach (woj. łódzkie). Nawet tam rozpoznano charakterystyczną fryzurę, okulary i aparycję słynnego, bo najmłodszego w historii doradcy ds. strategii Ministra Obrony Narodowej.

W ostatnią niedzielę w Wielkomłynach odbyło się spotkanie promujące "Piątkę PiS". Główną gwiazdą był Antoni Macierewicz, były szef MON, obecnie poseł PiS. Dodajmy, że to jeden z najbardziej zaangażowanych w pracę terenową polityków tego ugrupowania. Opisywaliśmy jedną z imprez, które sam Macierewicz nazywa żartobliwie spotkaniem "gangu Antoniaków".

Jak wynika z relacji portalu Radomsko24.pl, Edmund Janniger przyjechał na spotkanie razem z posłem Macierewiczem. Chodził za nim krok w krok, fotografując pieczołowicie każdą aktywność swojego byłego szefa. Zdjęcia ukazują się regularnie na Twitterze Antoniego Macierewicza.

d25ort6

Zobacz także: Broniarz o kulisach niedzielnych negocjacji ws. strajku nauczycieli

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Janniger wrócił do boku Macierewicza, aby pomagać w kampanii PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sprawdziliśmy, że na razie Janningera nie ma na liście współpracowników posła, dostępnej na stronie Sejmu.

d25ort6

Chwalił się sukcesami, gdy w 2015 roku PiS wygrał wybory

Młodziutki sympatyk Antoniego Macierewicza jeszcze przed 2015 rokiem pracował w biurze poselskim polityka. W oficjalnym biogramie tak przedstawiano jego osiągnięcia: "Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku Edmund był wiceszefem kampanii PiS w okręgu 10. Prowadził kampanię 18 kandydatów do Sejmu i 2 kandydatów do Senatu, która zakończyła się sukcesem. Wybrano 6 kandydatów do Sejmu i 2 do Senatu".

Po nominacji Antoniego Macierewicza na szefa MON ku zdziwieniu opinii publicznej Janninger został jego doradcą. Wytykano mu jego młody wiek i brak doświadczenia. Stał się bohaterem memów, w których porównywano go do Harry'ego Pottera. Teraz znowu czaruje wyborców.

Poza tym Janninger miał pracować wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. To on skontaktował Antoniego Macierewicza z argentyńskim prokuratorem Luisem Moreno Ocampo, który miał pomóc odzyskać Polsce wrak tupolewa i umiędzynarodowić śledztwo. Realnych sukcesów jednak nie ma.

d25ort6

Edmund Janniger i Barłomiej M. słynny duet MON

Facebook.com
Podziel się

Dodajmy, że słynna dwójka młodych i dynamicznych współpracowników Antoniego Macierewicza narobiła partii sporo problemów. Bartłomiej M. wciąż jeszcze przebywa w areszcie w związku z zarzutami korupcyjnymi.

Ostatnio pisaliśmy, że Antoni Macierewicz wydał 28 tys. zł na podróż do USA na konferencję organizowaną właśnie przez Edmunda Jannigera. Od sam w 2017 roku był zatrudniony na etacie w MON. Zajmował się spotkaniami z przedstawicielami uczelni wyższych (głównie z USA), zgłaszał kandydatów, z którymi spotkania można zorganizować w uczelniach i instytutach wojskowych w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25ort6

Podziel się opinią

Share

d25ort6

d25ort6
Więcej tematów