Trwa ładowanie...
d3852i0

Misiewicz: w Polsce już 1 tys. żołnierzy USA

- Już dzisiaj mamy prawie 1 tys. amerykańskich żołnierzy na naszym terenie. Pierwszy sprzęt również przekroczył polską granicę - powiedział we wtorek na konferencji prasowej rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misiewicz: w Polsce już 1 tys. żołnierzy USA
(PAP)
d3852i0

Misiewicz poinformował, że powitanie amerykańskich żołnierzy nastąpi 14 stycznia, w każdym województwie odbędą się spotkania, które mają rozpoczynać się o godz. 12 i potrwają do godz. 17.

Pierwsze grupy amerykańskich żołnierzy przybyły w sobotę na lotnisko we Wrocławiu i na poligon koło Żagania (Lubuskie). Amerykańskie pododdziały przygotowujące obecność zasadniczych sił są w Polsce od grudnia 2016 r.

Sprzęt wojskowy już płynie, leci i jedzie

d3852i0

W piątek w niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczęto wyładunek skierowanego do Polski sprzętu Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z USA.

Z niemieckiego portu sprzęt amerykańskiej brygady pancernej jest przewożony koleją, konwojami wojskowymi i komercyjnymi w rejony Żagania i Drawska Pomorskiego (Zachodniopomorskie). Od lutego żołnierze i sprzęt z brygady zaczną się dyslokować w regionie, by ćwiczyć z europejskimi sojusznikami.

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów