Trwa ładowanie...

Patryk Jaki za karą śmierci i torturami dla gwałcicieli Polki w Rimini

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki uważa, że mężczyźni, którzy zgwałcili Polkę we włoskim Rimini, zasługują na śmierć. Polityk Prawa i Sprawiedliwości uważa, że karą powinny być też tortury. Czterej sprawcy brutalnego przestępstwa nie zostali jeszcze złapani.

Share
Patryk Jaki za karą śmierci i torturami dla gwałcicieli Polki w RiminiŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1lsxir

W mocnych wpisach w mediach społecznościowcyh wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki opowiada się za karą śmierci dla mężczyzn, którzy w bestialski sposób zgwałcili Polkę na plaży w Rimini i ciężko pobili jej męża. Zdaniem polityka, śmierć to za mało i sprawców należałoby także torturować.

W jednym z wpisów minister Jaki przyznał także, że zawsze był zwolennikiem kary śmierci, a poprawność polityczna go nie interesuje.

Tylko jeden kraj w Europie wykonuje karę śmierci

Kara śmierci została zniesiona w Polsce 1 września 1998 r. i zastąpiona karą dożywotniego więzienia. W 2013 r. prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował Europejską Konwencję Praw Człowieka, która znosi karę śmierci we wszystkich okolicznościach, także w czasie wojny. Ostatnią egzekucję w Polsce wykonano na mordercy Stanisławie Czabańskim 21 kwietnia 1988 r. w Krakowie.

Leszek Pękalski. Gwałciciel, zabójca, nekrofil…

W ostatnich latach kilkakrotnie pojawiały się postulaty przywrócenia kary śmierci. W 2004 r. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło odpowiedni projekt nowelizacji kodeksu karnego, ale sejm go odrzucił. Według różnych sondaży mniej więcej co drugi Polak poparłby przywrócenie kary śmierci.

Jedynym krajem w Europie, który obecnie orzeka i wykonuje karę śmierci jest Białoruś. Rosja wprowadziła moratorium na egzekucje. Za jej przywróceniem opowiada się prezydent Turcji Erdogan.

d1lsxir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lsxir
d1lsxir
Więcej tematów