Trwa ładowanie...

Minister Anna Zalewska zbanowała na Facebooku zasłużonych nauczycieli

Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, poinformował na Facebooku, że został zablokowany na oficjalnym profilu Anny Zalewskiej, minister edukacji. Kandydatka do Parlamentu Europejskiego z listy PiS miała też zablokować innych nauczycieli, którzy otrzymali wyróżnienia za swoją pracę.
Share
Minister Anna Zalewska kandyduje do europarlamentu
Minister Anna Zalewska kandyduje do europarlamentuŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Maciek Jaźwiecki
d3ql4r0

Przemysław Staroń to nauczyciel etyki, filozofii oraz wiedzy o kulturze i historii sztuki z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. "Przemek Staroń to postać prawdziwie renesansowa o niepoliczalnej liczbie talentów i aktywności" - w taki sposób opisali go uczniowie, którzy zgłosili Staronia do konkursu organizowanego od 17 lat przez "Głos Nauczycielski". Tytuł Nauczyciela Roku dostał pod koniec 2018 r.

"Wczoraj odkryłem, że zostałem zbanowany na oficjalnym koncie minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Taki ban otrzymał też Paweł Lęcki i jak się okazało, także inni nauczyciele, m. in. z tytułem Nauczyciel Roku oraz członkowie grupy Superbelfrzy. Gdy dziś się dowiedzieli o tym uczniowie i uczennice II LO, zaczęli masowo wrzucać komentarze z pytaniem, dlaczego ich nauczyciele są banowani. Wszystkie ich komentarze zostały usunięte, a oni sami zostali zbanowani. Ministerstwo Edukacji Narodowej, ładnie się bawicie, coraz ładniej" - napisał Przemysław Staroń na Facebooku.

Nauczyciele i uczniowie w komentarzach pod postem Staronia potwierdzają, że ich komentarze również zniknęły z oficjalnego profilu Anny Zalewskiej i zostali zablokowani. Głos zabrała też znana reżyserka Agnieszka Holland. "Zbanujmy tą kobietę, raz a dobrze!" - napisała.

d3ql4r0

"Pani minister edukuje społeczeństwo"

Wśród zablokowanych znalazł się też znany nauczyciel z Pomorza, Paweł Lęcki, który brał udział w tegorocznym strajku nauczycieli i często wypowiadał się w mediach.

"Minister edukacji ma ważne zadania. Zajmuje się usuwaniem negatywnych komentarzy na swoim profilu fejsbukowym. Osoby, które zadają niewygodne pytania, są blokowane. Mogą to być nauczyciele, uczniowie, po prostu ludzie, którzy mają prawo pisać i pytać na oficjalnym profilu jednego z przedstawicieli rządu naszego kraju. Pani minister edukacji edukuje w ten sposób społeczeństwo. Jeśli coś jest niewygodne i nie zgadza się z twoimi kłamstwami, to po prostu to usuń. I nie będzie problemu" - napisał Lęcki na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ql4r0

Podziel się opinią

Share
d3ql4r0
d3ql4r0
Więcej tematów