Trwa ładowanie...

Minister Andrzej Adamczyk może odejść z rządu. Trzy kandydatury na jego stanowisko

Czarne chmury nad szefem resortu infrastruktury i budownictwa. Najprawdopodobniej już w listopadzie Andrzej Adamczyk pożegna się ze stanowiskiem. Na jego miejsce są rozważane w partii kandydatury trzech osób.

Minister Andrzej Adamczyk może odejść z rządu. Trzy kandydatury na jego stanowiskoŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d3gcu41

Informację o spodziewanej dymisji Andrzeja Adamczyka podał Onet. Na rekonstrukcję w rządzie na stanowisku ministra infrastruktury ma od kilku miesięcy naciskać Mateusz Morawiecki.

W PiS wybrano już osoby, które mogą zająć miejsce Adamczyka. Jednym z kandydatów jest Krzysztof Mamiński, prezes PKP. To podobno jeden z faworytów wyścigu o fotel szefa resortu.

d3gcu41

Wymieniane jest również nazwisko Bogdana Rzońcy, który jest przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Trzeci kandydat na ministra to Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i rozwoju.

Zawieszony poseł PiS "pocałował klamkę" w siedzibie partii

Andrzej Adamczyk skomentował informacje o konflikcie z Morawieckim. - To insynuacje. Próbowaliśmy kiedyś z wicepremierem Morawieckim zliczyć, ile razy pojawiła się informacja o konflikcie między nami i straciliśmy rachubę. Mówię to oficjalnie. To jest fake news, to są insynuacje - wyjaśnił Adamczyk w rozmowie z Onetem.

Adamczyk ma wsparcie PiS. Ale liczy się z decyzjami rządu

Z kolei o dymisji powiedział, że "czuje wsparcie zarówno kierownictwa rządu, jak i kierownictwa partii w trudnych przedsięwzięciach, jakie realizowane są w ramach resortu".

- To dla mnie jest najistotniejsze. Każdy minister musi liczyć się z tym, że jego praca będzie oceniona i zgodnie z wynikami tej oceny zostanie podjęta decyzja albo co do dalszej współpracy, albo jej zakończenia - zaznaczył.

d3gcu41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gcu41
Więcej tematów