Trwa ładowanie...
d1knzoy

Minął termin ultimatum dla Izraela


Minął termin ultimatum palestyńskich ugrupowań, które 25
czerwca uprowadziły izraelskiego żołnierza. Porywacze zagrozili
Izraelowi bliżej niesprecyzowanymi "konsekwencjami", jeśli w ciągu
24 godzin nie zostaną wypuszczeni palestyńscy więźniowie.

Share
d1knzoy

Zobacz także galerię: Izraelski atak na Strefę Gazy

Izrael, który już wcześniej odrzucił to ultimatum, poinformował, po upływie wyznaczonego przez porywaczy terminu, że stanowisko rządu pozostaje niezmienne i nie będzie żadnych negocjacji z radykałami. Nasze stanowisko nie uległo żadnej zmianie - oświadczył rano izraelski minister sprawiedliwości Haim Ramon. Kontynuujemy działania, których celem jest pokazanie terrorystom, że będziemy zdecydowanie występować przeciwko nim i że terroryzm nie może popłacać - dodał minister, wykluczając też wymianę tysiąca więźniów palestyńskich - czego domagają się porywacze - na żołnierza.

d1knzoy

Jedno z trzech palestyńskich ugrupowań, które przyznały się do porwania - 25 czerwca - 19-letniego kaprala Gilada Szalita i wystosowały ultimatum, oświadczyło we wtorek rano, że od tego czasu nie będą podawane żadne nowe informacje na temat jego losu.

Czy zostanie on zabity, czy nie, nie będziemy udzielali żadnych informacji o losie żołnierza - powiedział rzecznik Armii Islamu Abu al-Muthana.

Pozostałe ugrupowania nie skomentowały tej wypowiedzi.

Trzy ugrupowania palestyńskie przyznały się do uprowadzenia izraelskiego kaprala Gilada Szalita: Ludowe Komitety Oporu, Armia Islamu i Brygady Izedina al-Kasima, związane z rządzącym Autonomią Palestyńską radykalnym ugrupowaniem Hamas.

d1knzoy

Podziel się opinią

Share
d1knzoy
d1knzoy
Więcej tematów