Trwa ładowanie...
d4fb6hs
IAR

Milosz Zeman: 1500 osób w europejskiej straży granicznej? To śmieszne

• Prezydent Czech: 1500 osób nie ochroni granic UE
• "Do ochrony granic Europy powinno się zaangażować wojsko"
• "Komiks o uchodźcach z Afganistanu naiwny jak bolszewicka propaganda"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy na granicy austriacko-słoweńskiej
Uchodźcy na granicy austriacko-słoweńskiej (PAP/EPA, Fot: Christian Bruna)
d4fb6hs

Europejska straż graniczna w liczbie 1500 osób? To śmieszne - powiedział prezydent Czech w programie telewizji Prima. Jak dodał Milosz Zeman, taki twór nie ma szansy na zatrzymanie fali imigracyjnej, zaś do ochrony granic powinno przyłączyć się wojsko.

Milosz Zeman przyznał, że wspiera pomysł europejskiej straży granicznej. Jednak w sytuacji, kiedy samych przemytników ludzi jest ponad 30 tys., półtora tysięczna służba nie ma szans na rozwiązanie problemu. Pytał też, od czego w takim razie wszystkie kraje europejskie, a przede wszystkim Grecja mają swoje armie.

Prezydent skomentował też komiks, który z inicjatywy ONZ został przekazany Czechom. Broszura miała uczniom czeskich szkół przybliżać losy ich rówieśników - imigrantów, którzy przybyli z Afganistanu. Zeman uznał to za „idiotyczny pomysł wysokiego komisarza ds. uchodźców” i pogratulował minister edukacji Katarzynie Walachowej, że odmówiła kolportowania tych materiałów w szkołach. Na koniec dodał, że broszura „jest tak samo naiwna jak bolszewicka propaganda, która wprawdzie nie miała formy komiksu, ale była w zasadzie tak samo głupia".

Do końca czerwca 2016 r. kraje UE mają porozumieć się ws. utworzenia europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej - ustalili przywódcy państw UE podczas szczytu w Brukseli. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował w grudniu, że propozycja ma szerokie poparcie.

d4fb6hs

Podziel się opinią

Share

d4fb6hs

d4fb6hs
Więcej tematów