Trwa ładowanie...
d40wkes

Miller: jest dobra pogoda, łagodzimy stanowisko

(inf.własna)

d40wkes
d40wkes

Nie można czekać na lepszą pogodę - ona jest teraz - powiedział o wstąpieniu do UE premier Leszek Miller w czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym.

Miller po raz kolejny podkreślił, że dla Polski nie ma rozsądnej alternatywy wobec Unii Europejskiej. W związku z tym należy nieco złagodzić stanowiska w negocjacjach akcesyjnych, aby zakończyć je w przyszłym roku, a referendum w sprawie przyłączenia Polski do Unii mogło zostać rozpisane na rok 2003.

Polska będzie zabiegać o dwuletni okres przejściowy na pracę w krajach Piętnastki i jest skłonna skrócić do 12 lat moratorium na nabywanie ziemi przez cudzoziemców - powtórzył premier ustalenia przyjętego w czwartek dokumentu Europejska strategia rządu.

Premier zaznaczył w swoim wystąpieniu, że możliwość podjęcia pracy w krajach Piętnastki jest istotna szczególnie dla ludzi młodych. Nie chcemy, by Polacy wyjeżdżali za granicę "za chlebem", lecz po to, by tam doskonalić swe umiejętności. Jest naszym celem, by przede wszystkim we własnym kraju znajdowali godną pracę, odpowiednią do ich aspiracji i wykształcenia. Miller wyraził nadzieję, że dwuletni okres przejściowy uspokoi niektóre państwa Wspólnoty, które obawiają się masowego napływu polskich pracowników.

d40wkes

Premier podkreślił, że wprowadzona zostanie ustawa, zgodna z podobnymi rozwiązaniami w UE, która będzie regulować obrót ziemią uprawną i chronić interesy polskiego rolnika. Jednocześnie zaznaczył, że domaganie się okresów przejściowych na zakup ziemi pod inwestycje byłoby nierozsądne i złe dla polskiej gospodarki.

Miller dodał, że po przystąpieniu do UE Polska pozostanie Polską. Nie przestaniemy być krajem słowiańskim, ani częścią Europy Środkowo-Wschodniej. Pozostaniemy Polską, ale Polską bogatszą i nowocześniejszą - powiedział premier.(ck)

d40wkes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40wkes
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj