Trwa ładowanie...

Migranci płynęli pontonem. Pomogły im służby białoruskie

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej wciąż trwa. Imigranci nieustannie próbują dostać się do Polski. W środę obywatele Iraku przeprawili się przez rzekę pontonem.

Akcja Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej Akcja Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej Źródło: Straż Graniczna
duojs8t

Straż Graniczna przekazała najnowsze informacje dotyczące sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Kryzys na granicy. Raport Straży Granicznej

W środę 22 grudnia granicę Polski z Białorusią próbowało przekroczyć 48 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Krynkach 24 obywateli Iraku przeprawiła się pontonem przez rzekę Świsłocz na stronę polską.

Z informacji służb wynika, że cudzoziemcom pomagały służby białoruskie. W komunikacie Straży Granicznej opublikowanym w mediach społecznościowych czytamy również, że zatrzymano osoby, które chciały przekroczyć granicę.

duojs8t

Od początku tego roku Straż Graniczna odnotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od początku grudnia takich przypadków było 1,4 tys. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób. Najwięcej było ich w październiku, bo 17,5 tys. Natomiast we wrześniu 7,7 tys. a w sierpniu 3,5 tys.

Zobacz też: Jest szansa na śnieg w święta? Prognoza pogody IMGW

Polski żołnierz na Białorusi. 25-latek dezerterował

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że jeden z polskich żołnierzy, który służył na granicy polsko-białoruskiej, porzucił broń i uciekł na Białoruś.

duojs8t

Jak ustaliła Wirtualna Polska, dezerter od dawna stwarzał problemy w wojsku. 11 grudnia został on zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu oraz marihuany.

Co więcej, we wrześniu tego roku Emil Cz. został uznany przez sąd winnym znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. 25-latek miał założoną niebieską kartę.

Źródło: Straż Graniczna, PAP, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duojs8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duojs8t
Więcej tematów