Trwa ładowanie...

Mierzeja Wiślana. Bruksela odpuszcza w sprawie jej przekopu

Komisja Europejska nie będzie więcej protestować w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Bruksela chce uniknąć otwartego sporu z Warszawą, tak wynika z nieoficjalnych informacji.

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei WiślanejŹródło: East News
d993rv7
d993rv7

W sprawie przekopu Mierzei Wiślanej w 2018 roku do Komisji Europejskiej zgłosił się wiceminister rolnictwa Federacji Rosyjskiej, szef Federalnej Agencji Rybołówstwa Ilja Szestakow. Wiceminister zaapelował wtedy o „przeprowadzenie wszechstronnej analizy możliwych skutków oraz podjęcie świadomej decyzji dot. przekopu Mierzei Wiślanej” i „zabezpieczenie i wdrożenie szeregu środków w celu zrekompensowania szkód wodnych zasobów biologicznych i ich siedlisk”.

W grudniu 2018 roku Komisja Europejska wysłała do władz polskich list, w którym opisano plan budowy kanału nawigacyjnego łączącego Zatokę Gdańską z portem w Elblągu poprzez Mierzeję i Zlew Wiślany.

Zrazim. Opuszczony kościół z trumną

Bruksela. Nie będzie protestu w sprawie Mierzei Wiślanej

W piątek Rzeczniczka Komisji Europejskiej Viviane Loonela poinformowała, że Bruksela nie będzie więcej protestować w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.

d993rv7

- Uruchomiliśmy procedurę o naruszenie prawa UE przeciwko Polsce w związku z nieprzestrzeganiem unijnej legislacji dotyczącej oceny oddziaływania na środowisko określonych publicznych i prywatnych projektów. Nie należy tego mylić ze sprawą przekopu Mierzei Wiślanej, w przypadku której nasze dyskusje z polskimi władzami nadal się toczą - przekazała rzeczniczka cytowana przez RMF FM.

Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, Komisja Europejska nie jest w stanie zablokować inwestycji i nie zamierza wchodzić w otwarty spór z Warszawą.

Źródło: RMF FM, Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d993rv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d993rv7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj