Trwa ładowanie...
mielno

Mielno. Dzieci porwane przez fale w Bałtyku, interweniował policjant

Mielno. Dramatyczne chwile nad Bałtykiem. Prąd morski porwał troje dzieci, które wypoczywały na plaży. Na pomoc ruszył policjant z Poznania. Mężczyzna odniósł liczne obrażenia.

Share
Mielno. Dzieci porwane przez fale w Bałtyku, interweniował policjant
Źródło: Shutterstock.com, Fot: blacograf
d2vc42o

Do zdarzenia doszło w czwartek na plaży w Mielnie. Jeden z spacerowiczów - policjant z Poznania - zauważył troje dzieci, które kąpały się w morzu. Były w wieku od 10 do 14 lat. - Policjant zauważył, że tracą siły, a wysokie fale spychają je na falochron - opowiada podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji cytowana przez RMF FM, który powołuje się na PAP.

Meżcyzna ocenił, że dzieci nie będą w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Poprosił o jak najszybsze wezwanie ratowników, a sam natychmiast wskoczył do wody mimo czerwonej flagi.

d2vc42o

- Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci. Po chwili, wspólnie z ratownikami udało się bezpiecznie wyciągnąć dzieci z wody - tłumaczy Liszczyńska.

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

Sytaucja jednak była trudna. Fale były takie silne, że zarówno policjant jak i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników, by bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Policjant odniósł obrażenia, trafił pod opiekę lekarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vc42o

Podziel się opinią

Share
d2vc42o
d2vc42o
Więcej tematów