Trwa ładowanie...
dr8ic0b

Małe dzieci na obwodnicy. Matka i partner nietrzeźwi

4-latek i jego o 2 lata starszy brat sami spacerowali po obwodnicy Chrzanowa. Poinformowany o sprawie patrol policji zapewnił chłopcom bezpieczeństwo. Następnie funkcjonariusze odwiedzili opiekunów nieletnich, którzy - jak się okazało - byli pijani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopcy trafili do placówki interwencyjnej.
Chłopcy trafili do placówki interwencyjnej. (malopolska.policja.gov.pl)
dr8ic0b

O sprawie lokalną policję poinformował jeden z kierowców, który zauważył dzieci idące obwodnicą w kierunku Libiąża.

Policjanci bardzo szybko ustalili, kim są rodzice małoletnich chłopców - rodzina ta znana jest z wcześniejszych interwencji.

Po ustaleniu aktualnego miejsca przebywania matki mundurowi pojechali pod wskazany adres. Tam okazało się, że 25-latka wraz ze swoim szwagrem zaczęli już szukać dzieci. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, jak doszło do ich zniknięcia, i o której godzinie pozostawiła synów bez opieki.

dr8ic0b

Matka 0,15, partner 3,5 promila

Funkcjonariusze zbadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że jest nietrzeźwa (0,15 promila). Podczas interwencji w domu był także trzeci syn kobiety, 7 letni chłopiec.

W pewnym momencie okazało się, że na strychu ukrywa się partner 25-latki. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu - miał go 3,5 promila.

dr8ic0b

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO "paradą oszustów". Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

O całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu trzech chłopców w placówce interwencyjnej.

Matce dzieci może grozić do 5 lat pozbawiania wolności.

dr8ic0b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr8ic0b

Podziel się opinią

Share
dr8ic0b
dr8ic0b
Więcej tematów