Trwa ładowanie...
d38otuw

Mieli zaklejać uczniom usta, szczypać ich i wyzywać. Zarzuty dla nauczycieli

Zaklejanie ust taśmą klejącą, szczypanie, stawianie do kąta - tak dwoje nauczycieli miało traktować uczniów Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach. Koszalińska prokuratura przedstawi im zarzuty znęcania się. Dzieci miały być też dręczone psychicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektor miał wiedzieć o zachowaniu nauczycieli.
Dyrektor miał wiedzieć o zachowaniu nauczycieli. (East News, Fot: P.Dziurman/REPORTER)
d38otuw

"Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów znęcania się nad uczniami dwóm osobom z kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach" - powiedział Ryszard Gąsiorowski rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Chodzi o nauczyciela języka angielskiego i nauczycielkę matematyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Kobieta miała nie odbierać wezwań - policja będzie ustalać jej miejsce pobytu. Niewykluczone, że dojdzie do jej doprowadzenia do prokuratury.

Dyrektor wiedział o zachowaniu nauczycieli

d38otuw

Sprawa znęcania się wyszła na jaw w maju ubiegłego roku. Znęcanie się fizyczne nad uczniami miało polegać m.in. na zaklejeniu ust, szczypaniu i podnoszeniu za pomocą palów włożonych pod pachy dziecka. Uczniów najprawdopodobniej dręczono też psychicznie. Mieli być wyzywani, stawiani do kąta i wyrzucani z lekcji.

Dyrektor szkoły miał wiedzieć o skandalicznym zachowaniu nauczycieli, a mimo to nie reagował. Nauczycielka matematyki jest jego żoną. Dyrektor został odwołany z funkcji zarządzeniem wójta gminy.

Nauczyciele pozostają zawieszeni w obowiązkach służbowych.

Źródło: Radio Zet

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów