Trwa ładowanie...
dgmf7ck

Michał Szczerba: Mimo że byliśmy umówieni, resort nie przekazał dokumentów ws. zakupu respiratorów

W piątek Michał Szczerba i Dariusz Joński poinformowali, że rano mieli otrzymać informacje ws. zakupu respiratorów. - W zamian dowiedzieliśmy się, że ministerstwo nie przygotowało tych informacji - powiedział Joński. Posłowie czekają na przyjazd jednego z wiceszefów resortu zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Szczerba: Mimo że byliśmy umówieni, resort nie przekazał dokumentów ws. zakupu respiratorów
Michał Szczerba: Mimo że byliśmy umówieni, resort nie przekazał dokumentów ws. zakupu respiratorów (PAP)
dgmf7ck

W piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba i Dariusz Joński przyszli do Ministerstwa Zdrowia, aby przeprowadzić kontrolę ws. zakupu respiratorów.

- Czekamy w tej chwili na przyjazd jednego z wiceministrów zdrowia dlatego, że to już jest skandal. Raz, że są ukrywane dokumenty, dwa te dokumenty jak słyszymy, w tak istotnej i ważnej sprawie mogą być u pracowników w domach - powiedział Joński.

- Ta sprawa budzi ogromne wątpliwości, bo o ile sprawa maseczek i przyłbic, o których mówiliśmy, była dość ważna i też istotna, ponieważ dotyczyła oczywiście publicznych pieniędzy, tak tutaj w przypadku respiratorów, gdzie sprzedaje to, tak na dobrą sprawę, człowiek, który jest na czarnej liście ONZ, handlarz bronią, gdzie żadna z firm, jak się okazuje, nic mu nie sprzedała, to tutaj ministerstwo i pan minister twierdzą, że sprzedali 50 respiratorów. Jak na razie nikt nie chce potwierdzić - tłumaczył.

dgmf7ck

Poseł dodał, że dzisiaj chce dowiedzieć się, gdzie są respiratory, jak to się stało, że Centralne Biuro Antykorupcyjne dało akceptację dla firmy, która respiratorami nigdy nie handlowała, czy są to nowe egzemplarze i dlaczego przekazano 130 mln spółce, która "dostarczyła raptem 50 respiratorów" i to nie tych, które zostały zamówione w kwietniu.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o wyborze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: dzisiaj jesteśmy mądrzejsi

Posłowie w dalszym ciągu oczekują na spotkanie

- Dzisiaj otrzymaliśmy również informację, która nas przeraziła. Osoba odpowiedzialna za kontakt z nami poinformowała nas, że dokumenty dotyczące zakupu tych 1200 respiratorów za kwotę 200 milionów złotych znajdują się u pracowników w domu - kontynuował Szczerba.

dgmf7ck

Poseł KO podkreślił, że mają podejrzenia popełnienia przestępstwa "z artykułu 276 kodeksu karnego o ukrywaniu dokumentów przed posłami, którzy wykonują swój mandat, dokonując kontroli poselskiej". Szczerba dodał, że "takiej afery związanej z COVID-19 nie było w żadnym z krajów na całym świecie".

- Oczywiście chcielibyśmy się spotkać z samym ministrem zdrowia, panem ministrem Szumowskim, dlatego że on odpowiada za całe Ministerstwo Zdrowia - spuentował Joński.

Minister Szumowski i pozostali pracownicy Ministerstwa Zdrowia dementują doniesienia medialne i słowa posłów KO.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

dgmf7ck

Podziel się opinią

Share
dgmf7ck
dgmf7ck
Więcej tematów