Trwa ładowanie...

Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska. Wcześniej pracował w Ministerstwie Energii

Michał Kurtyka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nominację wręczył minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Share
Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska. Wcześniej pracował w Ministerstwie Energii
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d28mkux

Michał Kurtyka jest współautorem rządowego programu rozwoju elektromobilności w Polsce. Od stycznia 2016 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii odpowiedzialnym m.in. za rozwój technologiczny oraz wprowadzanie innowacji do sektora energii, realizację polityki klimatycznej. W tym roku został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, Michał Kurtyka jest absolwentem prestiżowej paryskiej uczelni Ecole Polytechnique i stypendystą w zakresie optyki kwantowej National Institute of Standards and Technologies, gdzie pracował pod przewodnictwem laureata nagrody Nobla z fizyki Williama D. Phillipsa. W trakcie studiów specjalizował się też w ekonomii pod przewodnictwem profesora Jean Tirole, laureata nagrody Nobla z ekonomii w 2014 roku.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: politycy PiS nienawidzą Unii, idą tam tylko po kasę"

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów