Trwa ładowanie...
d2u5yjj

Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska. Wcześniej pracował w Ministerstwie Energii

Michał Kurtyka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nominację wręczył minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Kurtyka jest też pełnomocnikiem rządu ds. szczytu klimatycznego ONZ
Michał Kurtyka jest też pełnomocnikiem rządu ds. szczytu klimatycznego ONZ (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2u5yjj

Michał Kurtyka jest współautorem rządowego programu rozwoju elektromobilności w Polsce. Od stycznia 2016 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii odpowiedzialnym m.in. za rozwój technologiczny oraz wprowadzanie innowacji do sektora energii, realizację polityki klimatycznej. W tym roku został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, Michał Kurtyka jest absolwentem prestiżowej paryskiej uczelni Ecole Polytechnique i stypendystą w zakresie optyki kwantowej National Institute of Standards and Technologies, gdzie pracował pod przewodnictwem laureata nagrody Nobla z fizyki Williama D. Phillipsa. W trakcie studiów specjalizował się też w ekonomii pod przewodnictwem profesora Jean Tirole, laureata nagrody Nobla z ekonomii w 2014 roku.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: politycy PiS nienawidzą Unii, idą tam tylko po kasę"

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2u5yjj

Podziel się opinią

Share

d2u5yjj

d2u5yjj
Więcej tematów