Trwa ładowanie...

Michał Dworczyk o uchwale Sądu Najwyższego. "Konstytucja złamana w kilku punktach"

- Uchwała SN zmierza do podważenia podstawowych zasad ustrojowych państwa. Mateusz Morawiecki nie mógł być obojętny wobec tych działań - uważa szef KPRM. Michał Dworczyk twierdzi również, że "rosyjscy politycy mają problem z prawdą".

Share
Michał Dworczyk o uchwale Sądu Najwyższego. "Konstytucja złamana w kilku punktach"
Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d3knkzm

Michał Dworczyk skomentował wniosek Mateusza Morawieckiego do TK o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów prawa zastosowanych do wydania uchwały trzech izb SN. - Uchwała Sądu Najwyższego zmierza do podważenia podstawowych zasad ustrojowych państwa. Jedynym kompetentnym organem, który może to zbadać jest Trybunał Konstytucyjny - powiedział na antenie "Radiowej Trójki".

Michał Dworczyk: Mateusz Morawiecki nie mógł być obojętny

- Sędziowie SN weszli w kompetencje prezydenta Andrzeja Dudy i władzy ustawodawczej, czyli Sejmu i Trybunału Konstytucyjnego. Krótko mówiąc: złamali w kilku punktach konstytucję. Wobec tego premier nie mógł być obojętny, stąd te działania - kontynuował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

d3knkzm

Dworczyk uważa, że w związku ze zbliżającymi się rocznicami "można zakładać, że jeszcze niejednokrotnie usłyszymy fałszywe rosyjskie oskarżenia pod adresem Polski". - Rosja nie jest krajem demokratycznym i nie przestrzega europejskich standardów. Mówienie o tym jest ważne, dlatego, że niektórzy nasi partnerzy w Zachodniej Europie zachowują się tak, jakby o tym zapominali - stwierdził.

Michał Dworczyk: Jarosław Kaczyński powiedział prawdę o Rosji

Polityk przekonuje, że "w kwestii polityki historycznej powinniśmy być szczególnie solidarni". - Nerwowa reakcja rosyjskich polityków na wywiad Jarosławia Kaczyńskiego świadczy o tym, że mają problem z prawdą. Prezes PiS stwierdził oczywiste fakty. Rosja jest naszym sąsiadem, który potrafi być agresywny. Wielokrotnie dali temu wyraz w ostatnich latach - zakończył.

Zobacz też: Donald Tusk ciągle docina PiS. Jest reakcja

Źródło: "Radiowa Trójka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3knkzm

Podziel się opinią

Share
d3knkzm
d3knkzm
Więcej tematów