Trwa ładowanie...
dwn8c7z

Mężczyzna poszukiwany przez Interpol zatrzymany na poznańskim lotnisku

• Straż graniczna zatrzymała na lotnisku Ławica mężczyznę poszukiwanego przez kanadyjskie biuro Interpolu
• 36-letni Polak jest podejrzewany o dokonanie licznych przestępstw na terenie Kanady, w tym o usiłowanie zabójstwa
• Grozi mu kara dożywotniego więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna poszukiwany przez Interpol zatrzymany na poznańskim lotnisku
(Nadodrzański Oddział Straży Granicznej)
dwn8c7z

W środę, 1 czerwca, przed odlotem samolotu z Poznania do Irlandii do odprawy paszportowej zgłosił się 36-letni obywatel Polski.

- Kiedy weryfikacja, której dokonali funkcjonariusze Straży Granicznej, potwierdziła, że mężczyzna jest poszukiwany przez kanadyjskie biuro Interpolu, podróżny został zatrzymany. W ustaleniu prawdziwej tożsamości nie przeszkodziła strażnikom nawet zmiana nazwiska dokonana przez poszukiwanego - informuje Irena Skuliniec, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna był poszukiwany od sześciu lat przez kanadyjski wymiar sprawiedliwości jako osoba podejrzana o dokonanie kilku przestępstw na terenie Kanady. Chodzi m.in. o usiłowanie zabójstwa, nielegalne posiadanie i użycie broni palnej, a także za podawanie się za policjanta. Za te czyny grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

- Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Poznaniu - Ławicy, po wykonaniu wstępnych czynności procesowych przekazali zatrzymanego mężczyznę poznańskim policjantom - wyjaśnia Irena Skuliniec.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dwn8c7z

Podziel się opinią

Share
dwn8c7z
dwn8c7z