Trwa ładowanie...
meksyk

Meksyk: w centrum Cancun zastrzelono dziennikarza

Reporter meksykańskiej telewizji Canal 10 został zastrzelony w Cancun. To już ósmy dziennikarz, który zginął w tym roku w Meksyku.

Share
Meksyk: w centrum Cancun zastrzelono dziennikarza
Źródło: Getty Images, Fot: Spencer Platt
d1orsmx

Javier Enrique Rodriguez Valladares pracował dla telewizji Canal 10 jako reporter zajmujący się polityką oraz operator kamery.

Dziennikarz zginął w środę. Jak podaje agencja AFP, nie żyje jeszcze jedna osoba, ale nie ustalono jej tożsamości. Mężczyźni szli ulicą w centrum Cancun, kiedy oddano strzały w ich kierunku.

d1orsmx

Władze stanu Quintana Roo przekazały, że na razie nic nie wskazuje na to, aby Valladares zginął z powodu wykonywanego przez siebie zawodu. Jednocześnie zaznaczono, że wszystkie motywy zbrodni są brane pod uwagę.

Valladares jest trzecim dziennikarzem, który w ostatnich dwóch miesiącach zginął w stanie Quintana Roo. Agencja AFP przytacza zabójstwo redaktora naczelnego jednej z gazet Rubena Paty, który został zastrzelony przed barem w pobliżu popularnej wśród turystów okolicy. Trzeci z dziennikarzy, Jose Guadalupe Chan, zginął na południu stanu Quintana Roo. Pracował w tej samej gazecie, co Pata.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

W tym roku zginęło już ośmiu dziennikarzy w Meksyku. W poprzednim roku, w kraju targanym przemocą karteli narkotykowych, zabito 11 dziennikarzy. Według organizacji zajmujących się wolnością słowa, od 2000 r. zginęło ponad 100 dziennikarzy.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1orsmx

Podziel się opinią

Share
d1orsmx
d1orsmx
Więcej tematów