Trwa ładowanie...
ds2n7mx

MBA w drodze do kariery

(inf. własna)

ds2n7mx
ds2n7mx

Centrum Kształcenia Menadżerów przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajęło pierwsze miejsce w pierwszym rankingu studiów Master of Business Administration (MBA) przygotowanym przez Fundację Edukacyjną * Perspektywy*.

Studia MBA pojawiły się w Polsce wraz z transformacją systemową - mówił prof. Zbigniew Turowski dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Wtedy okazało się, że absolwenci kończący uczelnię nie byli przygotowani na nowe wyzwania w dziedzinie ekonomii i zarządzania - tłumaczył.

Uczelnie prowadzące programy MBA przyjęły standardy nauczania od partnerów amerykańskich i europejskich. "Na polskim podwórku" działają uniwersytety m.in. z Minnesoty, Maryland czy Illinois, które są w na liście 50 najlepszych w USA. _ Dzięki temu nasze programy od razu musiały spełniać standardy renomowanych uczelni_ - tłumaczył prof. Turowski.

Programy MBA są przeznaczone dla menadżerów. Mają uczyć standardów obowiązujących w międzynarodowym biznesie i pomóc polskim specjalistom poruszać się w tej dziedzinie bez względu na miejsce w jakim się znajdują. _ Studia są prowadzone po angielsku, bo jest to uznawany język biznesu_ - wyjaśniał Turowski.

ds2n7mx

Na trzech pierwszych miejscach rankingu znalazły się - poza zwycięzcą - programy Szkoły Głównej Handlowej i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest to kolejny ranking, który ma pomóc w wyborze drogi edukacyjnej - powiedział podczas środowej prezentacji nagrodzonych Waldemar Siwiński redaktor naczelny miesięcznika * Perspektywy*.

Zagraniczni pracodawcy poszukujący kadry na wyższe stanowiska zwracają większą uwagę na to czy potencjalny pracownik ukończył studia MBA - powiedziała dziennikarce * Wirtualnej Polski* - Katarzyna Borowczyk, konsultant Bigram S.A. firmy doradztwa personalnego. Częściej też tacy pracodawcy wysyłają pracowników na studia MBA. Jednak dla kogoś kto nie ma doświadczenia w pracy, sam dyplom MBA nie jest gwarancją objęcia wysokiego stanowiska - stwierdziła.

Sylwia Strzałkowska (WP)

ds2n7mx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds2n7mx
Więcej tematów