Trwa ładowanie...

Max Kolonko apeluje do Dudy o referendum ws. prawa do broni. "Prezydent zapozna się z petycją"

Mariusz Max Kolonko apeluje do prezydenta o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum ws. wprowadzenia prawa do posiadania broni. Dziennikarz zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. - Zaniosę je do prezydenta. Polacy powinni mieć prawo do obrony (...) zwłaszcza w obliczu zagrożeń, które w tej chwili mamy - mówi Kolonko w najnowszym wydaniu swojego programu Max TV na portalu YouTube. Inicjatywę poparło już ponad 85 tys. osób. Jak na ten apel odpowie prezydent?

Share
Max Kolonko apeluje do Dudy o referendum ws. prawa do broni. "Prezydent zapozna się z petycją"
Źródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
dk5fcs6

W najnowszym wydaniu swojego programu, które poświęcone jest zamachom we Francji, Kolonko przekonuje, że obywatele państw europejskich powinni być uzbrojeni, ponieważ Stary Kontynent jest w stanie wojny. - Kalifat chce was wybić. Dlaczego wy tego nie rozumiecie? Ile ludzi musi jeszcze zginąć, żeby politycy w Europie i ludność cywilna wyzbyli się poprawności politycznej? Zrozumieli, że muzułmanie wojujący chcą was wytłuc co do nogi - mówi dziennikarz. I dodaje, że gdyby cywile we Francji byli uzbrojeni, to zamachowcy zostaliby zastrzeleni, dzięki czemu udałoby się uniknąć dużej liczy ofiar.

W dalszej części materiału przekonuje, że życie i bezpieczeństwo człowieka jest jego niezbywalnym prawem. W związku z tym dziennikarz apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o rozpisanie referendum w sprawie przywrócenia prawa do posiadania broni w Polsce, które powinno być zagwarantowane każdemu obywatelowi konstytucyjnie. - Jeśli uważasz podobnie, złóż podpis pod tą petycją - tłumaczy Kolonko w materiale, który do tej pory wyświetliło już ponad milion użytkowników portalu YouTube.

dk5fcs6

Dziennikarz zadeklarował, że osobiście wręczy petycję Andrzejowi Dudzie. Czy zdecyduje się on zarządzić referendum? - Prezydent przebywa w Chinach, skąd wraca jutro rano. Wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej w tej sprawie - tłumaczy Wirtualnej Polsce Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, szefowa biura prasowego w Kancelarii Prezydenta.

- Myślę, że pan prezydent na pewno zapozna się z petycją pana redaktora Kolonko. A jaka będzie ostateczna odpowiedź? To już zależy od prezydenta - mówi Adamiak-Sroczyńska.

Zgodnie z Konstytucją RP prezydent może zarządzić referendum za zgodą Senatu, wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

dk5fcs6

Podziel się opinią

Share
dk5fcs6
dk5fcs6
Więcej tematów