Trwa ładowanie...
d4l6kn8

Max Kolonko apeluje do Dudy o referendum ws. prawa do broni. "Prezydent zapozna się z petycją"

Mariusz Max Kolonko apeluje do prezydenta o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum ws. wprowadzenia prawa do posiadania broni. Dziennikarz zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. - Zaniosę je do prezydenta. Polacy powinni mieć prawo do obrony (...) zwłaszcza w obliczu zagrożeń, które w tej chwili mamy - mówi Kolonko w najnowszym wydaniu swojego programu Max TV na portalu YouTube. Inicjatywę poparło już ponad 85 tys. osób. Jak na ten apel odpowie prezydent?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d4l6kn8

W najnowszym wydaniu swojego programu, które poświęcone jest zamachom we Francji, Kolonko przekonuje, że obywatele państw europejskich powinni być uzbrojeni, ponieważ Stary Kontynent jest w stanie wojny. - Kalifat chce was wybić. Dlaczego wy tego nie rozumiecie? Ile ludzi musi jeszcze zginąć, żeby politycy w Europie i ludność cywilna wyzbyli się poprawności politycznej? Zrozumieli, że muzułmanie wojujący chcą was wytłuc co do nogi - mówi dziennikarz. I dodaje, że gdyby cywile we Francji byli uzbrojeni, to zamachowcy zostaliby zastrzeleni, dzięki czemu udałoby się uniknąć dużej liczy ofiar.

W dalszej części materiału przekonuje, że życie i bezpieczeństwo człowieka jest jego niezbywalnym prawem. W związku z tym dziennikarz apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o rozpisanie referendum w sprawie przywrócenia prawa do posiadania broni w Polsce, które powinno być zagwarantowane każdemu obywatelowi konstytucyjnie. - Jeśli uważasz podobnie, złóż podpis pod tą petycją - tłumaczy Kolonko w materiale, który do tej pory wyświetliło już ponad milion użytkowników portalu YouTube.

Dziennikarz zadeklarował, że osobiście wręczy petycję Andrzejowi Dudzie. Czy zdecyduje się on zarządzić referendum? - Prezydent przebywa w Chinach, skąd wraca jutro rano. Wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej w tej sprawie - tłumaczy Wirtualnej Polsce Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, szefowa biura prasowego w Kancelarii Prezydenta.

d4l6kn8

- Myślę, że pan prezydent na pewno zapozna się z petycją pana redaktora Kolonko. A jaka będzie ostateczna odpowiedź? To już zależy od prezydenta - mówi Adamiak-Sroczyńska.

Zgodnie z Konstytucją RP prezydent może zarządzić referendum za zgodą Senatu, wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

d4l6kn8

Podziel się opinią

Share

d4l6kn8

d4l6kn8
Więcej tematów