Trwa ładowanie...

Matura próbna 2023. Uczniowie zmierzą się z matematyką

W czwartek, 29 września uczniowie zmierzą się z próbnym egzaminem dojrzałości z matematyki w nowej formule 2023. Jakie zmiany czekają maturzystów? Test diagnostyczny jest próbą generalną przed oficjalną maturą, która odbędzie się w maju.

Share
Matura próbna 2023. Dziś uczniowie piszą egzamin z matematyki.Matura próbna 2023. Dziś uczniowie piszą egzamin z matematyki.Źródło: Pixabay
d472tfs

W dniach 28-30 września 2022 w wielu szkołach odbędą się próbne egzaminy maturalne, które na zlecenie CKE organizują dyrektorzy placówek. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Przed nimi egzamin z matematyki oraz wybranego języka nowożytnego.

Matura próbna matematyka. Co czeka uczniów?

Test diagnostyczny z matematyki rozpocznie się o godzinie 9 rano, 29 września. Uczniowie napiszą egzamin na poziomie podstawowym. Na jego rozwiązanie będą mieli 180 minut. Jak podkreślają przedstawiciele Centralnej Komisji Edukacyjnej, próbna matura 2023 ma na celu zaznajomienie przyszłorocznych maturzystów z nową formułą egzaminu, a także zebranie informacji diagnostycznych "CKE za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen wyrażonych liczbą lub literą (w ramach oceniania bieżącego) na podstawie wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów, uzyskanych przez danego ucznia".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matura 2021. Zadaliśmy warszawiakom pytania z poprzednich lat

Matura próbna 2023. Matematyka. O czym należy pamiętać?

Forma testu diagnostycznego będzie taka sama jak właściwego egzaminu. Uczniowie przystępujący do niego powinni więc pamiętać o obowiązujących ich zasadach. Na próbną maturę z matematyki mogą zabrać cyrkiel, linijkę oraz kalkulator prosty. W szkołach powinny także zostać udostępnione tablice z wybranymi wzorami matematycznymi, dostępne do dyspozycji uczniów.

d472tfs

Matura próbna odpowiedzi. Czy można oblać próbną maturę z matematyki?

Jak przypomina CKE, wrześniowe testy diagnostyczne nie powinny być oceniane "próba ma przede wszystkim cel informacyjny i diagnostyczny; pogłębiona informacja zwrotna przyda się bardziej niż ocena". Po ich zakończeniu uczniowie mogą jednak wraz z nauczycielem rozwiązać egzamin, by poznać prawidłowe odpowiedzi.

Matura próbna. Kolejne testy w grudniu

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła dwa terminy, w których będą odbywać się próbne matury. Pierwszym jest wrześniowy, podczas którego uczniowie zmierzą się z egzaminami na poziomie podstawowym. Drugi będzie miał miejsce od 12 do 22 grudnia. Pod koniec roku na maturzystów będą czekać testy diagnostyczne ze wszystkich wybranych przedmiotów na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d472tfs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d472tfs
Więcej tematów