Trwa ładowanie...

Matura 2023. Fizyka rozszerzona i egzaminy ustne. Abiturienci komentują

Piątek 19 maja to kolejny dzień matur 2023. O godzinie 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu z fizyki na poziomie rozszerzonym. Rozpoczął się również kolejny dzień matur ustnych z j. polskiego oraz języków obcych. Jakie pytania trafiły się w zestawach pytań? Czy zdający mieli problem z rozwiązaniem zadań z arkusza? Mamy pierwsze komentarze.

Matura z fizyki 2023. Egzaminy ustne 19 maja. Jakie były zadania?Matura z fizyki 2023. Egzaminy ustne 19 maja. Jakie były zadania?Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2t7wae
d2t7wae

Za tegorocznymi maturzystami większość egzaminów. Po weekendzie odbędą się ostanie matury pisemne - z informatyki oraz przedmiotów w językach obcych. Wciąż trwają matury ustne. Jak wynika z harmonogramu CKE, te będą odbywać się również w najbliższą sobotę.

Matura: fizyka 2023. Absolwenci komentują

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, do matury z fizyki na poziomie rozszerzonym podeszło ponad 19,5 tys. osób. Największą grupę zdających stanowią osoby egzaminowane zgodnie z nową formułą 2023. W piątek 19 maja odbędzie się również matura z historii sztuki. Ten przedmiot na deklaracjach maturalnych wskazało prawie 4 tys. abiturientów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak się bawili maturzyści na studniówce w Elblągu. Wideo obiegło internet

Każdego dnia matur w mediach społecznościowych pojawiają się informacje oraz przecieki od uczniów, którzy zakończyli zmagania z zadaniami egzaminacyjnymi. Jakie zadania pojawiły się w arkuszu maturalnym z fizyki? Nie zabrakło tematów, których spodziewali się absolwenci, jednak niektórzy opuścili sale egzaminacyjne przed czasem.

d2t7wae

"Aaa wczoraj byłam tak blisko powtórzenia paru podobnych zadań, które dzisiaj były na fizyce (...)" - pisze użytkowniczka Twittera.

"Ta fizyka to jakiś żart XD #matura2023" - ocenia kolejna z internautek. Wiele osób, które zakończyły rozwiązywanie zadań z tego przedmiotu ścisłego, oceniła, że fizyka rozszerzona na maturze była trudna.

"Ta fizyka to było zebranie wszystkiego czego akurat nie umiem XD #matura2023" - to kolejny z wpisów, dotyczących matury z fizyki, który pojawił się na Twitterze.

Z relacji abiturientów wynika, że musieli oni zmierzyć się m.in. z zadaniami dotyczącymi procesów rozpadów czy wyprowadzania wzorów.

d2t7wae

Matura ustna z j. polskiego. Jakie były pytania w pierwszej turze?

Zgodnie z informacją, przekazaną przez CKE, matury ustne są przeprowadzane według określonego schematu. Do każdej ze szkół trafiły zestawy pytań, które zostały podzielone na mniejsze pule. Zadania są wymieniane co dwie godziny. Z jakimi zagadnieniami musieli zmierzyć się maturzyści, którzy ustny egzamin z języka polskiego mieli o poranku?

"Refleksje na temat sensu życia księga Koheleta i obraz kobiety w literaturze i obraz szlachcianki jest ok #matura2023" - informuje jedna z użytkowniczek Twittera. Inny internauta wskazuje, że nie brakło również zagadnień dotyczących zwyczajów i obyczajów szlacheckich, na podstawie Pana Tadeusza, czy motywu władzy w Makbecie.

Inna użytkowniczka informuje, że pojawiły się również pytań dotyczące "Tanga" Sławomira Mrożka oraz wiersza Herberta pt. "Kołatka". Maturzyści, którzy czekali na wejście na salę egzaminacyjną, za pomocą mediów społecznościowych poszukiwali natomiast podpowiedzi, dotyczących zagadnień, które mogą pojawić się na maturze ustnej z polskiego.

Matura 2023. Język angielski. Egzamin ustny. "Zdane"

Kolejnym egzaminem, który odbywa się w piątek 19 maja, jest matura ustna z języka angielskiego oraz innych języków obcych. Jak wynika z relacji maturzystów, większość z nich nie ma problemu z jej zdaniem oraz uzyskaniem wysokiego wyniku.

d2t7wae

"#matura2023 zdałem ustny rosyjski na 96,6%. Teraz jeszcze polski i Bailando" - informuje jeden z abiturientów, który nie wybrał języka angielskiego, jako przedmiotu zdawanego w formie ustnej.

"29/30 z ustnego angielskiego!!! #matura2023" - pisze na Twitterze inna internautka, chwaląc się wynikiem matury ustnej.

Matury 2023 odbywają się w dwóch formułach. Do starej 2015 przystępują absolwenci trzyletnich liceów oraz czteroletnich techników, czyli osoby, których nie objęła reforma edukacji, przeprowadzona przed sześcioma laty. Maturę zgodną z nową formułą zdają natomiast absolwenci czteroletnich liceów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t7wae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7wae
Więcej tematów