Trwa ładowanie...
d4a38oc

Matura 2020 dzień trzeci. Czas na język angielski

Opóźniona matura 2020 trwa. Po egzaminie z języka polskiego i matematyki przyszedł czas na test z języka angielskiego. Jak będzie wyglądał arkusz? Czy tu również dojdzie do przecieku?
Share
Matura 2020. W środę język angielski
Matura 2020. W środę język angielskiŹródło: PAP
d4a38oc

Matura 2020 z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Najpierw z powodu pandemii przeniesiono jej termin z maja na czerwiec. Kiedy już egzaminy doszły do skutku, pojawiło się podejrzenie, że doszło do wycieku, a uczniowie mieli wgląd do arkusza z języka polskiego.

Sprawa ewentualnego przecieku jest badana, a maturzyści pozostają w ciągu egzaminów. Po zmaganiach z polskim i matematyką przyszedł czas na język angielski.

Matura 2020 – pytania i odpowiedzi z języka angielskiego

Matura z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest obowiązkowa dla każdego zdającego. Najpopularniejszym językiem jest oczywiście język angielski. W środę 10 czerwca to właśnie z tym egzaminem zmierzą się zdający.

Początek egzaminu zaplanowano na godzinę 9:00. Wówczas uczniowie rozpoczną test z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Arkusz CKE będzie zawierał:

  • zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu
  • zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem
  • zadania sprawdzające znajomość gramatyki i słownictwa
  • polecenie wymagające napisania dłuższej formy wypowiedzi.
d4a38oc

Na rozwiązanie egzaminu uczniowie będą mieli 120 minut. Do zdobycia jest 50 pkt.

Matura 2020 – język angielski na poziomie rozszerzonym

Na godzinę 14 w środę 10 czerwca zaplanowano maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Warto podkreślić, że podczas matur 2020 było to najczęściej wybierane rozszerzenie. Chęć przystąpienia do tego testu wyraziło aż 162 928 maturzystów, co stanowi 59,9 proc. wszystkich tegorocznych absolwentów.

Arkusz CKE z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest zbudowany tak samo, jak ten na poziomie podstawowym, z tą różnicą, że zawiera trudniejsze pytania.

W przypadku poziomu rozszerzonego zdający ma na rozwiązanie testu 150 minut. Do zdobycia jest 50 punktów

d4a38oc

Podziel się opinią

Share
d4a38oc
d4a38oc
Więcej tematów