Trwa ładowanie...
d2pzoxt

Matura 2019. W poniedziałek maturzyści napiszą egzamin z chemii i informatyki

Matura 2019. W poniedziałek 13 maja maturzyści przystąpią do kolejnych egzaminów. Tym razem o godzinie 9 rano zdający odpowiedzą na pytania z chemii. Po południu przyjdzie czas na test z informatyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2019. Egzamin z chemii i informatyki. (iStock.com)
d2pzoxt

Matura 2019 – chemia

Matura z chemii jest jednym z najczęściej wybieranych rozszerzeń. W tym roku do egzaminu z chemii przystąpi prawie 26,5 tys. osób (9,8 proc. zdających).

Arkusz matury z chemii zawiera pytania zamknięte, zadania, w których trzeba wybrać, czy dane stwierdzenie jest prawdziwe, czy fałszywe. Większość poleceń w arkuszu to pytania otwarte.

d2pzoxt

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym trwa 180 minut. Do zdobycia jest 60 punktów. Tego egzaminu nie da się nie zdać. Jeżeli zdający prawidłowo zakoduje kartę odpowiedzi oraz arkusz, to zaliczy egzamin, nawet jeśli nie zdobędzie żadnego punktu.

Matura 2019 – informatyka

O godzinie 14 odbędzie się matura z informatyki. Do tego egzaminu przystąpi 8 179 zdających, czyli 3 proc. tegorocznych maturzystów.

W arkuszu mogą znaleźć się polecenia dotyczące stworzenia algorytmu, a także zadania wymagające czy dane stwierdzenie jest prawdziwe, czy fałszywe.

Matura z informatyki na poziomie rozszerzonym trwa 60 minut. Do zdobycia jest 15 punktów. Podobnie jak w przypadku egzaminu z chemii, matury z informatyki również nie można nie zdać. Jeżeli zdający prawidłowo zakoduje arkusz, zaliczy egzamin, nawet jeśli nie zdobędzie żadnego punktu.

d2pzoxt

Podziel się opinią

Share

d2pzoxt

d2pzoxt
Więcej tematów