Trwa ładowanie...

Matka z trójką dzieci zgubiła się w amazońskiej dżungli. Poszukiwania trwały ponad miesiąc

Kobieta z trójką dzieci zgubiła się w dżungli. Przez 34 dni błądzili, żywiąc się jedynie owocami.

Matka z trójką dzieci zgubiła się w amazońskiej dżungli. Poszukiwania trwały ponad miesiącŹródło: East News, fot: Charles Mahaux/PlanetPictures/Reporters/REPORTER
d3f7rmg
d3f7rmg

Jak informuje polsatnews.pl 40-letnia kobieta i jej trójka dzieci w wieku 10, 12 i 14 lat zgubili się w amazońskiej dżungli na pograniczu Kolumbii i Peru. Jak do tego doszło? Lokalne media podają dwie różne wersje. Według jednej kobieta wraz z dziećmi i mężem spędzała wakacje w Amazonii. Według drugiej rodzina miała wracać przez dżunglę po wizycie u krewnych.

Podczas wędrówki mężczyzna na chwilę odłączył się od grupy. Gdy nad dżunglą rozpętała się burza, kobieta postanowiła go poszukać. Wtedy rodzina straciła orientację w terenie i zgubiła się w dżungli.

East News
Źródło: East News, fot: CEN/Europics

Gdy mężczyzna wyszedł z lasu natychmiast poinformował władze o zaginięciu rodziny. Wszczęto poszukiwania. Niestety, bezowocne.

d3f7rmg

W końcu, po ponad miesiącu, na wycieńczoną kobietę i jej dzieci natknął się tubylec. Cała czwórka była niedożywiona i odwodniona.

Mężczyzna poinformował władze o odnalezionej w lesie rodzinie. Te wysłały po nią łódź.

East News
Źródło: East News, fot: CEN/Europics

- Mogliśmy wytrzymać tylko pół godziny bez wody, inaczej mdleliśmy. Musieliśmy dużo odpoczywać, bo dzieci nie miały już siły chodzić - opowiadała mediom matka dzieci.

d3f7rmg

Jak rodzina przetrwała ponad miesiąc w dżungli? Żywiła się dzikimi owocami i wszystkim, co tylko udało im się znaleźć po drodze.

Matka i dzieci trafili do szpitala. Są pokaleczeni i mocno pogryzieni przez insekty. Muszą przejść badania, by wykluczyć ewentualne choroby, którymi mogli się zarazić w dżungli.

Źródło: polsatnews.pl

d3f7rmg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f7rmg
Więcej tematów