Trwa ładowanie...
d3vp443

Matka z trójką dzieci zgubiła się w amazońskiej dżungli. Poszukiwania trwały ponad miesiąc

Kobieta z trójką dzieci zgubiła się w dżungli. Przez 34 dni błądzili, żywiąc się jedynie owocami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta z trójką dzieci przetrwałą w amazońskiej dżungli 34 dni
Kobieta z trójką dzieci przetrwałą w amazońskiej dżungli 34 dni (East News, Fot: Charles Mahaux/PlanetPictures/Reporters/REPORTER)
d3vp443

Jak informuje polsatnews.pl 40-letnia kobieta i jej trójka dzieci w wieku 10, 12 i 14 lat zgubili się w amazońskiej dżungli na pograniczu Kolumbii i Peru. Jak do tego doszło? Lokalne media podają dwie różne wersje. Według jednej kobieta wraz z dziećmi i mężem spędzała wakacje w Amazonii. Według drugiej rodzina miała wracać przez dżunglę po wizycie u krewnych.

Zobacz także: Każdy może zaadoptować drzewo z kolumbijskiej dżungli

Podczas wędrówki mężczyzna na chwilę odłączył się od grupy. Gdy nad dżunglą rozpętała się burza, kobieta postanowiła go poszukać. Wtedy rodzina straciła orientację w terenie i zgubiła się w dżungli.

    East News
(East News, Fot: CEN/Europics)

Gdy mężczyzna wyszedł z lasu natychmiast poinformował władze o zaginięciu rodziny. Wszczęto poszukiwania. Niestety, bezowocne.

d3vp443

Zobacz także: Wyrąb Amazonii trwa. Szokujące liczby

W końcu, po ponad miesiącu, na wycieńczoną kobietę i jej dzieci natknął się tubylec. Cała czwórka była niedożywiona i odwodniona.

Mężczyzna poinformował władze o odnalezionej w lesie rodzinie. Te wysłały po nią łódź.

    East News
(East News, Fot: CEN/Europics)

- Mogliśmy wytrzymać tylko pół godziny bez wody, inaczej mdleliśmy. Musieliśmy dużo odpoczywać, bo dzieci nie miały już siły chodzić - opowiadała mediom matka dzieci.

d3vp443

Zobacz także: Wietnam: Odnaleziono zwłoki radzieckich pilotów z czasów wojny

Jak rodzina przetrwała ponad miesiąc w dżungli? Żywiła się dzikimi owocami i wszystkim, co tylko udało im się znaleźć po drodze.

Matka i dzieci trafili do szpitala. Są pokaleczeni i mocno pogryzieni przez insekty. Muszą przejść badania, by wykluczyć ewentualne choroby, którymi mogli się zarazić w dżungli.

Źródło: polsatnews.pl

d3vp443

Podziel się opinią

Share
d3vp443
d3vp443
Więcej tematów