Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki zwrócił się do opozycji. "Gierki i awantury z wykorzystaniem osób pokrzywdzonych"

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że cieszy się z zakończenia protestu w Sejmie. Nie tylko wyliczył, ile dla osób niepełnosprawnych robi obecny rząd, ale też uderzył w opozycję. Zarzucił jej, że chciała "zbić kapitał na ludzkim nieszczęściu" i "nie miała serca".

Share
Mateusz Morawiecki zwrócił się do opozycji. "Gierki i awantury z wykorzystaniem osób pokrzywdzonych"Źródło: East News, fot: Jacek Domiński
d3gfusu

- Chcę dziś zwrócić więc do przedstawicieli drugiej strony politycznej, którzy chcieli zbić kapitał na ludzkim nieszczęściu. Drodzy państwo, nas szantażować tak nie będziecie, bo mój rząd jest bardzo wrażliwy społecznie, a przedstawiciele turboliberalnej opozycji nie zrobili nic, by poprawić los niepełnosprawnych - powiedział premier na konferencji prasowej. Podkreślił, że na ten cel rząd wydaje 40 mln złotych, które zostały "wyrwane z wyłudzeń VAT".

Na tym nie poprzestał. Zapewnił, że władza nie będzie tolerować "gierek i awantur z wykorzystaniem osób pokrzywdzonych przez los". - W ten sposób państwo z nami nie wygracie - zaznaczył. Jego zdaniem "ultraliberalna opozycja nie miała serca" dla osób niepełnosprawnych.

- Dzisiaj zestawianie nas z nimi jest niesprawiedliwe. Nasz obóz jest solidarnościowy i dba o sprawiedliwość społeczną. Czyja ma być Polska? Nasza odpowiedź brzmi: wszystkich Polaków, a nie wybranych grup społecznych - mówił Mateusz Morawiecki.

Odpowiedział też na zarzuty dotyczące braku zainteresowania rządu niepełnosprawnymi. Podkreślił, że władza chce rozmawiać. - Jesteśmy na drodze do poprawy losu osób niepełnosprawnych. (...) Rząd PiS nie zamykał oczu na problemy osób niepełnosprawnych. Rozmawiałem z protestującymi w Sejmie niemal natychmiast, gdy rozpoczęli protest. Była u nich również minister Rafalska. Nieco wcześniej, sześć miesięcy temu, rozpoczęliśmy wdrażanie programu Dostępność+. To praca na kolejne lata, projektów jest dużo, wszystkie poprawią los osób niepełnosprawnych - tłumaczył.

Przypomnijmy, że po 40 dniach rodzice osób niepełnosprawnych postanowili zawiesić protest w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gfusu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gfusu
d3gfusu
Więcej tematów