Trwa ładowanie...
d3wedau

Mateusz Morawiecki zapytany w TVP Info o polexit. Wymijająca odpowiedź

Premier udzielił dziennikarce TVP krótkiego wywiadu po podpisaniu porozumienia ws. warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki został też zapytany o polexit, czyli wyjście Polski z UE. Odpowiedź była wymijająca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki uniknął w niedzielę odpowiedzi na pytanie o polexit
Mateusz Morawiecki uniknął w niedzielę odpowiedzi na pytanie o polexit (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d3wedau

Politycy PiS wielokrotnie kategorycznie wykluczali polexit. Mateusz Morawiecki uniknął w niedzielę odpowiedzi na to pytanie. W wywiadzie emitowanym na antenie TVP Info mówił za to, że Polska jest skłonna do kompromisów, chętna do współpracy i notuje największy wzrost gospodarczy w UE.

- Silna Polska w silnej Unii Europejskiej - powiedział premier.

d3wedau

Jesteśmy wsparciem dla Unii Europejskiej

Mateusz Morawiecki próbował dać do zrozumienia, że to Wspólnota potrzebuje Polski. - Im więcej takich krajów jak Polska będzie w Unii Europejskiej, tym Unia Europejska będzie mocniejsza - przekonywał. Szef polskiego rządu podkreślał, że Polska dalej będzie wspierać Unię "na wielu polach". - W polityce międzynarodowej, ale również dla utrzymania spójności w tym trudnym okresie - powiedział.

Zdaniem premiera Polska działa na UE stabilizująco i umacniająco. - Taka jest nasza podstawowa rola - dodał.

Polska ustąpiła Brukseli. To jednak nie koniec kłopotów

Wycofanie się z kontrowersyjnych zapisów ustawy przez Polskę zostało przyjęte w Brukseli z zadowoleniem. W niedzielnej kuluarowej rozmowie z Morawieckim szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uniknął deklaracji na temat wycofania z Trybunału Sprawiedliwości UE skargi na Polskę.

d3wedau

Najwięcej w tej sprawie ma zależeć od wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Ten ma się ubiegać o fotel szefa Komisji, a twardy kurs wobec Polski może mu w tym pomóc.

Zobacz także: Sasin u Hofmana: nie pracujemy nad żadną ustawą o SN, a polexit to bzdury

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wedau

Podziel się opinią

Share

d3wedau

d3wedau
Więcej tematów